İŞÇİ SINIFIManşet

‘Dayanışma gösteren tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz’

İnşaat İşçileri Sendikası açıklama yaptı

HABER MERKEZİ– İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat İş), tahliyelerin ertesinde, tutuklu 3. Havalimanı direnişçileriyle dayanışma gösteren herkese teşekkür eden bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

“3. Havalimanı direnişi ve ardından tutuklanan tüm işçilerle dayanışma gösteren başta 3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu olmak üzere bütün emek dostlarına “sağolun” diyoruz.

Dayanışmanın anlamını ve değerini en iyi bizler, emeğin kurtuluşu uğruna mücadele edenler biliriz. O, bizlerin en büyük güç kaynağı ve silahlarımızdan biridir.

Kanemici burjuvazi ve devletlerinin emeğe ve emekçilere dönük saldırılarının pervasızlaştığı günümüz koşullarında anlamı ve önemi de kat kat artmıştır.

Bizler, gösterilen dayanışma ve sahiplenmeyi kişilerden de önce 3. Havalimanı denilen kölelik kampındaki insanlık dışı koşullara başkaldıran, emeğin onurunu ayağa kaldırmaya soyunan direnişe gösterilen saygı ve sahiplenme olarak gördük

Zaten aslolan birbirimize değil, emeğin hak ve çıkarlarını korumaktır. Emekçi insanlığın kurtuluşu kavgasına sahip çıkıp, o kavga ve direnişlere omuz vermektir.

Bütün emek dostlarına bu duygularla bir kez daha teşekkür ediyor, “Kavga, sokak, direniş!” şiarımızda somutlaşan, 3. Havalimanı direnişinde de bir sınavdan geçen sendikal çizgimizi daha ileri düzlmelere taşımaya sözü veriyoruz.

Yaşasın sınıf dayanışması!

İnşaat işçisi köle değildir!

Kavga, sokak, direniş! Yaşasın İnşaat-İş!”

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close