KADINManşet

Dortmund’da eşini yaralayan adamın intiharı

Almanya’nın Dortmund kentinde bir adam önce karısını ölümcül şekilde yaraladı ardından intihar etti

Polisin verdiği bilgiye göre, Dortmund kenti, Semerteichstraße’de 56 yaşındaki bir adam Cumartesi sabahı polisi arayarak yardım istedi. Polis olay yerine geldiğinde, adam onları eve aldı. Ardından polisler evdeyken merdiven boşluğundaki apartmanının penceresinden atlayarak olay yerinde hayatını kaybetti.

Eşi hastanede hayatını kaybetti

Polisler adamın 42 yaşındaki eşini yatak odasında ağır yaralı olarak buldu. Acil tıbbi tedaviye rağmen, aldığı yaraların bir sonucu olarak birkaç saat sonra bir Dortmund hastanesinde öldü.

İlk araştırmalara göre, 56 yaşındaki adamın son aylarda ruhsal sorunlar yaşadığı iddia edildi. Dortmund’daki bir psikiyatri kliniğinden yardım almak istediği, ancak orada geri çevrildiği yine iddialar arasında. Dortmund savcısı, WDR’e yaptığı açıklamada “Şu anda bu şüpheyi araştırdıklarını” söyledi.

Araştırmadan çıkacak sonuçlar Avrupa ülkelerinde yaşayanların da cinnet toplumu normlarından uzak olmadıkları gerçeğini değiştirmeyecek. Burjuva medyanın “Aile dramı” diyerek gittikçe derinleşen toplumsal kriz unsurlarını gizlemeye çalışmasını da anlamsızlaştıracak.

Daha fazlası

İlgili

Close