DÜNYA

Zenginler neden askere gitmez?

Hava kan ve provokasyon kokuyor. Zehir akıyor her yandan. Sokak aralarından yağma ve pogrom çığlıkları yükseliyor. Sadece Kürtler değil, “değişik” ve “öteki” olan herkes artık saldırıya açık, açıkta! Afrika kökenliler, uzun saçlı ve küpeliler, … Tasmaları çözülmüş linç güruhlarının yoluna bunlardan hangisi çıkarsa fark etmiyor artık. Herkes nasibini alıyor. Oysa kimse; “Bu savaş kimin savaşı, savaşta ölenler neden hep yoksul çocukları?” diye sormuyor!
Her Türk vatandaşı eşittir, ama zenginler daha eşittir! Bütün savaş borazanları, yumuşak yerlerinin üstünde tepinip dururken olan gene garibanlara oluyor. Bu çocuklara kimse sordu mu; “Siz bu savaşı istiyor musunuz, rıza veriyor musunuz?” diye? Üstelik bu PKK’den öte bir savaş, işin içinde Musul-Kerkük petrolleri, Ortadoğu’da güç olma gibi, Türkiye’nin boyunu aşan hayaller var. PKK bahane, petrol şahane yani!
Ayvalık’ta, Afrikalılar Derneği kullanılmaz hale getirildi, DTP binası yakıldı. En son Avusturya’da komik bir şekilde, “Kürtler dışarı” sloganı atıyor faşolar. Kim kimi nerden kovuyor! Zaten Avusturya’nın ve Avrupa’nın faşistlerine kalsa onlar her daim; “Yabancılar defolun!” diyorlar. O kadar bir gözü dönmüşlük ki, iyice pusulayı şaşırıp nerede olduklarını da unutmuşlar.

Kim dışarı, kim içeri?!

Linç histerisi dolu dizgin gidiyor. Olay prova olmaktan çıktı, uçsuz bucaksız bir cinnet pratiğine dönüştü. Kendini ve haklarını savunmaktan aciz bir sığıntı topluluk bu. Avrupa’da ne seçme, ne seçilme hakkı var (İsveç dışında), eğitimde ve devlet dairelerinde her türlü ayrımcılık ve aşağılanma dizboyu. Ama bir avuç insan dışında kimsenin sesini çıkardığı yok. Bütün bunları sineye çekip, susanlar şimdi sokaklarda Kürt ve devrimci avına çıkmış, kendilerini ordan oraya atıyorlar.
Berlin’deki kana susamış sürü, Alman polisinden panik halinde kaçarken, sağduyu sahibi bir insan söyleniyor: “Çok yanlış, Alman polisi zaten bizi sınırdışı etmeye çalışıyor, bunlar da ekmeklerine yağ sürüyorlar. Kürdü Türkü mü var bu işin. Görün bakın, hepimizi sınırdışı edecekler”. Evet olayın özü özeti bu! Kendi davalarına sahip çıkmayanlar, başkalarının kirli çıkarlarına işte böyle alet olurlar!
Tuzu kurular kan tellallığı yaparken, ateş düştüğü yeri yakıyor. ZENGİNLER VE PAŞA ÇOCUKLARI ASKERLİĞİNİ AKDENİZ VE EGE KIYILARINDA, İSTANBUL BOĞAZ’DA VE ANKARA’DA “PAŞA POSTASI” OLARAK YAPIYORLAR! Bilmeyenlere duyurulur, Türkiye topraklarında 300 bin ila 400 bin arasında değişen (kayda değer) sayılarda asker kaçağı dolaşıyor. Herkes savaş manyağı değil demek ki! Herkes “Vatan-millet-Sakarya” dolmasını yutmuyor yani!

Daha fazlası

İlgili

Close