DÜNYA

Kayıp eylemlerinde 6. hafta!

İnsan Hakları İzmir Şubesi kayıplar için 6. haftada da eylemdeydi.
Kayıp eylemlerinde 6. hafta!
İnsan Hakları İzmir Şubesi tarafından kayıplar için yapılan Cumartesi eylemlerinin 6.sı 14 Mart Cumartesi günü Eski Sümerbank önünde saat 12:00′ de gerçekleştirildi.

SES İzmir Şubesi, park-bahçe işçileri ve devrimci kurumların da destek verdiği eylemde kayıpların bulunması , hesabının sorulması için haykırılırken Beyazıt ve Gazi katliamları da lanetlendi.
İzmir kayıp eylermi
Tek ses halinde “Kayıplar Bulunsun Hesap Sorulsun!”, “Yargılı Yargısız İnfazlara Son!”, “İnsanlık Onuru İşkenceyi Yenecek!”, “Yaşasın Devrimci Dayanışma!” ve “Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya Hiçbirimiz!” sloganları atıldı.

Gazi ve Beyazıt’a da yer verilen basın açıklaması şu ifadelerle son buldu:

Kayıplar mücadelesi, kaybedenlerin çarşaf çarşaf beyan olduğu bu günlerde yine devam ediyor. Bir yanda Botaş kuyuları açılıyor, kemikler çıkıyor. Kabus ve korku filmi değil bu yaşananlar oysa… O kuyularda kayıp edilmeye çalışılan bir halkın benliğinin var olduğunu biliyoruz. O kuyularda yok sayılan kültürü, inkar ve imhaya karşı koyan Kürt halkının insanları var. Evet belki o bedenler eritilebilir asit kuyularında, lakin o bedenlerin arkasındaki fikri kayıp etmek için herhangi bir kimyasal bulunmuş değil hali hazırda.

Açıklamanın okunmasından sonra SES İzmir Şube başkanı ve İzmir Birlikte Başarabiliriz Platformunun Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan adayı da söz alarak kısa konuşmalar yaptılar.

10 dakikalık oturma eyleminin ardından eylem türküler, sloganlar ve alkışlarla bitirildi.

Daha fazlası

İlgili

Close