KADINManşet

AKD: Cumartesi Anneleri’nin, insanlarının yanındayız, kaybedenleri lanetliyoruz!

Avrupa Kadın Dayanışması Cumartesi Anneleri’nin direnişlerinin 1000 haftası nedeniyle yayınladığı açıklamada herkesi destek için sokağa çağırdı

Cumartesi Anneleri ile başlayan, cumartesi insanlarının da sahiplendiği kayıplar mücadelesinin 1000. haftasında yine alanlardayız. Türkiye’de kayıplar mücadelesinin simgesi olan Cumartesi Anneleri, her türlü baskı, şiddet gözaltı uygulamalarına karşı mücadelelerini 1995’ten bu yana sürdürüyorlar.

Kayıp aileleri, sevdiklerimizin mezarları nerede diyerek faşist katliamcı devleti lanetliyorlar.

Sorumluların yargılanmasını istiyorlar. Yüzlerce kez saldırıya, baskıya, gözaltılara maruz kalan, yılmayan Cumartesi Anneleri’nin, insanlarının kararlı mücadelelerini destekliyoruz.

Latin Amerika’dan Afrika’ya, Ortadoğu’dan Türkiye ve Kürdistan coğrafyasına, dünyanın her yerinde idealleri ve inandıkları uğruna, ser verip sır vermeyenleri, insanlık onurunu her nerede olursa olsun yaşatanları, bu uğurda kaybedilen ve katledilen devrimcileri, kadınları selamlıyoruz. Onların adları, anıları aradan yüzyıllar geçse de her daim bu mücadelenin içinde yaşayacaktır.

Bu 25 Mayıs’ta 1000. kez sokaklardayız.

Cumartesi Annelerinin, insanlarının bu onurlu mücadelelerini selamlıyoruz.

Gözaltında kaybedilenleri unutmadık, unutmayacağız.

Kayıpların nerede olduklarını, yerlerini derhal açıklayın diyoruz!

Avrupa Kadın Dayanışması olarak,

25 Mayıs günü Avrupa ülkelerinde yapılan eylemlere işçi emekçi kadınları, halklarımızı katılmaya kayıplar mücadelesini unutmamaya, sahip çıkmaya hesap sormaya çağırıyoruz.

Avrupa Kadın Dayanışması

(Sosyalist Kadınlar Birliği
, Avrupa Demokratik Kadın Hareketi,

Kadın Gözüyle, XETA SOR, Yeni Kadın, Kürt Kadın Hareketi)

Daha fazlası

İlgili

Close