DÜNYAGENÇLİKİŞÇİ SINIFI

AYAĞA KALKIYORUZ!.

İhtilalci Komünistler, 32. mücadele yılına,  işçi sınıfı ve emek hareketinin uluslararası ölçekte mücadele sahnesine yeniden çıkışının örneklerinin yaşandığı bir dönemde giriyor.

Kendisini sınıf hareketiyle iç içe yeniden örgütlüyor. Sınıf hareketinin ve komünistlerin ayağa kalkışını kutlama vesilesiyle düzenlenen gece çalışması Avrupa’nın birçok kentinde başladı. Gecenin tanıtım metnini yayınlıyoruz.

“Tarihin sonu” diyorlardı. Yakaladık dedikleri “sosyal denge” bozuldu. İşçi sınıfı ve emekçilerin yüzyıllardır yürüttüğü mücadelenin sosyal, siyasal kazanımları süpürülüyor. Emekçilere sus payı olarak verilen her şey kriz bahanesiyle budanarak, yıkım politikaları işletiliyor. Ücretlerin bastırılması, sosyal hakların kısıtlanması, ırkçılık ve ayrımcılığın körüklenmesi vites büyüttü. İşçi ve emekçiler, uluslararası alanda, kölelik koşullarında eşitlenmek isteniyor.

Emekçiler kapitalizmin dayattığı kölelik koşullarında çalışmaya ve yaşamaya boyun eğmiyor. Yunanistan’da ateşlenen fitil, Avrupa başta olmak üzere dünya ölçeğinde yeni bir işçi sınıfı ve emek hareketini tetikledi… Sermayeyle koyun koyuna büyümüş sendikal bürokrasisi de hareketi kontrol altında tutmakta zorlanıyor artık. Cılkı çıkmış uzlaşmacılık ve reformizmin soluğu tükeniyor. İşçi sınıfı ve emek hareketi birçok yerde sokağın diliyle konuşmaya başladı. Dünyanın farklı yerlerinde emekçiler benzer taleplerler doğrultusunda grevlerle, işgallerle, boykotlarla, kitlesel ve militan sokak gösterileriyle yeni bir dalga geliştiriyor. Yeni taban örgütlülükleri arayış ve inisiyatifleri doğuyor. İşçi sınıfı hareketi tarih sahnesinde yeniden AYAĞA KALKIYOR!..

Yıllardır itibarsızlaşmış, militan mücadele mevzilerinden düşmüş İHTİLALCİ KOMÜNİST hareket de, atlattığı bütün badirelere rağmen yeniden güç biriktiriyor, ayağa kalkıyor. Masabaşı tatlı su devrimciliğinin mitlerini parçalayarak, sınıf hareketinin içerisinde ondan öğrenerek ve öğreterek kendisini yeniden inşa ediyor. Sınırları parçalaya parçalaya, ülkede ve uluslararası alanda mücadele mevzilerinin içerisinde, kendini ve mevzileri büyüterek ilerliyor. Komünistler yeniden AYAĞA KALKIYOR!..

İHTİLALCİ KOMÜNİST’lerin 32. mücadele yılına girdiğimiz günlerde AYAĞA KALKIYORUZ gecesinde buluşalım!..

Gece Tertip Komitesi

Program
• TEKEL direnişçisi Metin Arslan
• Uluslararası Katılımcılar
• Sinevizyon
• Karınca Tiyatrosu
• Yaşamevi Korosu
• Mehmet Celal
• Cevdet Bağca
• Erdal Şahin

19 Şubat 2011
Cumartesi, Saat 17:00

Adres: Ezgi Center | Stolberger Str. 317 | 50933 Köln

Daha fazlası

İlgili

Close