İŞÇİ SINIFIManşet

Bildirilerimizle Bayer önündeydik!

Almanya’nın Leverkusen kentinde kurulu fabrika önünde „Yeter! Faturayı tekeller ödesin!“ başlıklı bildiriler dağıtıldı

Bugün Almanya’nın Leverkusen kentinde kurulu Bayer kimya-ilaç fabrikası tesislerinin önünde ”Yeter! Faturayı tekeller ödesin’!’ başlıklı bildiriler dağıtıldı.

Avrupa’da yükselen enflasyon, hayat pahalılığı, özellikle de keskin şekilde artan enerji fiyatları gittikçe işçi ve emekçileri yoksulluğa itiyor. Alınteri ve Yaşanacak Dünya olarak bu konuda sürdürdüğümüz kampanyanın bir parçası olarak bildirilerimizle Bayer üretim tesisinin 4 numaralı kapısının önüne gittik. Öğle saatlerinde yaptığımız dağıtım sırasında fazla işçi sirkülasyonu olmadı. Gene de yaklaşık 100 işçiye bildirilerimizi ulaştırdık. İşçiler daha ziyade bildiriyi alıp bir an önce eve gitmenin ya da iş başı yapmanın telaşı içindeydiler.

Halihazırda pazarlıkların devam ettiği TİS sürecinde patronlar işçilere „kötü durum“ propagandası yaparak süreci ”0” ya da „0“a yakın zamla bitirmenin derdindeler, asıl „kar durumları“na hiç değinmeden!

Pandemi döneminde karlarına kar katan tekeller şimdi de „savaş“ ve „kriz“ bahanesiyle işçinin cebine üç cent dahi koymamak için takla atıyorlar.

Buna izin vermemek işçilerin ellerinde. İşbirliği yapan sendikaların ve patronların oyununa gelinmemeli, „bu faturaları biz değil kar yapan tekeller ödemeli“ demek için sokağa çıkılmalı..

Daha fazlası

İlgili

Close