DÜNYA

Brüksel’de bıçaklı saldırı

Avrupa Hayır Platformu Brüksel’de Türk konsolosluğuna o vermek için giden üç Kürt yurtsevere yapılan saldırı ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Platform:

Brüksel konsolosunu ve YSK’yı tutanaklarla uyarmalarına rağmen Brüksel’de seçim yapılan konsolosluk önünde ilk günden itibaren kendilerini Osmanlı Ocakları olarak tanımlayan Tayyip Erdoğan’ın hayranları ve “Hayır”cıların düşmanı olan grup tarafından sürekli provokasyon yaratılmaya çalışıldığını vurgulanan açıklamada şunlar belirtildi:

“ Hayırcılar vatan hainidir, bölücüdür, teröristtir, hepinize gününüzü göstereceğiz ve yaşam hakkı tanımayacağız, 17 Nisan’dan sonra hepinizi, hayırcı vatan hainlerini ülkeden kovacağız’ gibi ağır hakaretler yapan bu çeteye karşı hem müşahitlerimiz, hem de görevli arkadaşlar soğukkanlı şekilde davranarak yetkilileri uyarmıştır.

Avrupa Hayır Platformu olarak AKP-MHP faşist çeteleri bugün Brüksel konsolosluğu önünde Hayır Platformu’nun 3 arkadaşımızı bıçakla yaralamıştır. AKP çeteleri tarafından yaralanan üç arkadaşımız Brüksel’de hastanede tedavi altına alınmıştır.

Avrupa Hayır Platformu olarak saraydaki diktatör bozuntusu AKP-MHP faşist güruhu saldırılarla, tutuklamalarla bizleri yıldıramayacaktır. Faşizme ve diktatörlüğe karşı daha çok hayır için çalışacağız. Demokrasi, özgürlük ve eşitlik için herkesi hayır oyu vermek için seferberlik ruhuyla konsolosluklara gidip hayır oyu vermeye ve hayır için çalışmaya, bütün gönüllü hayır çalışanlarına destek vermeye çağırıyoruz.

Avrupa kamuoyu ve basınını da AKP çetelerinin yeni saldırılarını engellemek için göreve davet ediyoruz.”

Daha fazlası

İlgili

Close