DÜNYA

Faşizme karşı sokağa, eyleme!..

no-pasaranKendilerini “Bağımsız Vatanseverler” olarak servis edip, AYTK (Almanya Yeni Türk Komitesi) ismiyle örgütlenen “Türk sivil faşist hareketi” Almanya’da çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu gerici faşist yapılanma Türkiye’de derinleştirilmeye çalışılan gerici iç savaşa, Avrupa’dan destek örgütlemeye oynuyor.

Bu girişim, AKP-Ergenekon ittifakıyla Kürt halkına dönük hız kazandırılan kirli savaşın, metropollerde patlatılan IŞİD bombalarından ve Türk devletinin derin katliamlarının adreslerinden biri olan Maraş’ta inşaa edilmek istenen kamptan da anlaşıldığı üzere, gerici iç savaşı Türkiye’nin bütününe yaymaya hazırlanıyor. Sünni-Türk-İslam sentezi anlayışının içine sığmayan halkların imhası doğrultusunda kapsamlı bir saldırganlığa avrupadan güç katmanın peşindeler.

İktidarlaşan AKP’nin vurucu gücü Osmanlı Ocakları ve MİT’in başını çektiği örgütlenme, iktidar blokunda yeralan ulusalcı-milliyetçi cenahın kitle tabanını kemikleştirip, harekete geçirmeye çalışıyor. UETD ve DİTİB’inden TGB ve ADD’sine, Ülkü Ocakları’ndan Alperenler’ine örgütlü olan ırkçı-kafatasçı kesimleri birleşik bir biçimde harekete geçirmenin yanında, gurbette ve göçmen olmanın yarattığı duyguların sömürüsü üzerinden yol almaya girişiyorlar.   

osmanli

“AYTK nedir?” başlığıyla kamuoyuna yaptıkları ilk açıklamada; “Aktivitemizi hiç bir siyasi oluşuma, Almanya’da bulunan derneklere, Türkiye’deki partilere, bilinen gruplara, partizan teşkilatlara bağlı olmadan, destek almadan, yardım almadan bağımsız yaptığımızı özenle duyurur” yalanını dile getiriyorlar. Oysa Almanya’nın birçok kentinde 10 Nisan’da eşzamanlı olarak yürüyüş çağrısı yapan bu cenah, hazırladıkları videoda “Haydi Osmanlı torunları Avrupa’da ayaklanma, Türkün gücünü gösterme zamanı” sözleriyle kendilerini ele veriyorlar. 

Bu kavramlara Hitler özentisi Erdoğan ve Kürt halkına dönük katliamlarda savaş çetelerinin ağzından aşinayız. Bu yüzden katiller sürüsünün “vatan-millet” edebiyatına, “barış”, “kardeşlik” şarlatanlığına, kadınları öne çıkartma oyunlarına pabuç bırakmayacağız!..

Almanyalılar açısından kafatasçı PEGIDA ne ise, Kürdistanlı ve Türkiyeliler açısından da AYTK odur. Irkçılığın insanlık suçu olduğu genel kabulü açısından da bu yürüyüşler ve AYTK paravan yapılanması meşru değildir. Alman devleti ikiyüzlü davranarak bu oluşuma ve yürüyüşlere alan açıyor. Buna sessiz kalmayacak, izin vermeyeceğiz!..

Irkçı Türk faşistleri 10 Nisan’da 8 kentte sokağa çıkmaya hazırlanıyor. Biz Kürt, Türk, Alman farklı halklardan yurtsever, ilerici, devrimci, demokrat, antifaşistler ve komünistler olarak eşzamanlı ve kitlesel biçimde 20 kentte (Berlin, Bremen, Bielefeld, Dortmund, Düsseldorf, Dresden, Frankfurt, Freiburg, Hamburg, Hannover, Köln, Kassel, Kiel, Leipzig, Mannheim, München, Nürnberg, Stuttgart, Saarbrücken, Ulm) sokağa çıkacak, faşist borazanlığa barikat olacağız!..

Irkçılık insanlık suçudur, meşrulaştırılamaz!..

Faşizme karşı omuz omuza, sokağa, eyleme!..

Daha fazlası

İlgili

Close