KADIN

Gazi ve Kartal'da 6 Mart çağrısı!

Gazi mahallesi ve Kartal’da 6 Mart’ta yapılacak olan mitinge çağrı ozalitleri yapıldı

New York’lu dokuma işçilerinin, “8 saatlik iş günü!”, “Eşit işe eşit ücret!” talepleriyle başlattıkları direniş ve grev, eşitsizliğe ve sömürüye karşı emekçi kadının insanca bir yaşam için mücadelesinin bayrağı oldu. Emekçi kadınlar direndikçe özgürleşti, özgürleştikçe kazandı.

Buradan hareketle emekçi kadınların mücadele günü olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne ilişkin çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. 6 Mart’a sayılı günler kala, bugün Gazi Mahallesi‘nde “Dünya emekçi kadınlar günü’nde eşit işe eşit ücret için Kadıköy’deyiz” şiarlı ozalitlerimizi, emekçilerin yoğun bulunduğu merkezi yerlere, Gazi girişi ve ana cadde üzerine yaygın bir şekilde yaptık.

Kartal

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!” Alınteri Gazetesi okurları olarak Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Kadıköy’deyiz” yazılı çağrı afişlerini, Kartal‘da merkezi yerlere, gazete dağıtımını yaptığımız ve emekçilerin yoğun olarak geçtiği yol güzergâhlarına yaptık. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için 6 Mart‘ta yapılacak olan KADIKÖY mitinginde yerimizi alacağız.

Gazi ve Kartal’dan/Alınteri okurları

Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close