İŞÇİ SINIFIManşet

Sürek avı devam ediyor

Sürek avı ile işçileri sindirmeyi hedefleyen İGA patronları ve onların devleti 8. işçiyi daha gözaltına aldı.

HABER MERKEZİ- 3. Havalimanı’nda sabaha karşı İGA patronları ve polis eşliğinde yaşanan baskında 8 işçi gözaltına alındı. İşçilerden 6’sı apar topar tutuklanırken, 2’si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylece 3. Havalimanı’nda yaşam hakkı ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için yaptıkları eylemler şirket-polis-jandarma şiddeti ile karşılık bulan işçilere dönük operasyon dalgasına bir yenisi eklendi.

Dün’de DİSK’e bağlı Dev Yapı-İş Sendikası Başkanı Özgür Karabulut, Beşiktaş’taki DİSK genel merkezi yakınından jandarmalar tarafından gözaltına alınmıştı.

İnşaat-İş Sendikası’nın aktardığına göre; (3 Ekim) gece saatlerinde havalimanı şantiye alanında çalışan 8 işçi daha gözaltına alındı. Gözaltıların, İGA patronları ve polisin kamera kayıtlarına göre yapıldığı aktarıldı.

Gözaltına alınan işçiler gün içinde savcılığa sevk edildi. İşçilerden 6’sı tutuklanırken, 2’si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Böylece 3. Havalimanı’ndaki direniş nedeniyle tutuklanan işçi sayısı 33’e yükseldi.

inşaat İş Sendikası konuya ilişkin “3.Havalimanı işçilerine dönük sürek avı hız kesmeden devam ediyor! İGA patronları ve polis tüm kamera kayıtlarını didik didik ederek köle olmadıklarını haykıran işçileri tespit etmeyi sürdürüyor” açıklamasını yaptı.

Daha fazlası

İlgili

Close