DÜNYA

Yunanistan’da çiftçiler polisle çatıştı

yunan-ciftciYunanistan‘ın başkenti Atina‘da emeklilik ve vergi reformunu protesto eden Giritli çiftçiler, Tarım Bakanlığı’na yürümelerine izin vermeyen polisle çoban değnekleriyle çatıştı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da emeklilik ve vergi reformunu protesto eden çiftçiler, polisle çatıştı. Hükümetin uygulamak için uluslararası kreditörlerle görüşmelerini sürdürdüğü yeni reform paketi ile birlikte emeklilik kesintilerinin ve vergilerin artacak olmasını protesto eden yaklaşık bin çiftçi, 8 Mart Çarşamba günü Girit Adası’ndan başkent Atina’ya ulaştı.

Çoban değnekleriyle polisle çatıştılar

Tarım Bakanlığı’na yürümek isteyen çiftçiler, polis engeliyle karşılaştı. Polis araçlarına çoban değnekleriyle saldıran çiftçilere polis, göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti.

Yunanistan’da Mart ayında ikinci kez çiftçiler, hükümeti protesto etmek için başkent Atina’da eylem düzenledi. Çiftçilerin protestolarını, işçi gruplarının ülkenin çeşitli noktalarındaki eylemleri izledi. Atina ile uluslararası kreditörler arasındaki aylar süren görüşmelerden henüz bir sonuç çıkmış değil.

Kaynak: AFP, Reuters

Daha fazlası

İlgili

Close