DÜNYAİŞÇİ SINIFIManşet

1 Mayıs çağrıları: İsviçre/Zürih

“1 Mayıs 2020 cuma saat 11:00 de balkon ve pencerelerden gürültü yapma eylemi yapılacaktır.”

Çeşitli ülke ve şehirlerden yapılan 1 Mayıs çağrılarını yayınlıyoruz:

BU 1 MAYISTA ASAĞIDAKİ NEDENLERDEN DOLAYI TOPLANAMIYORUZ.

Hepimiz zor günlerden geçiyoruz. Corona virüsünün kamusal ve siyasi yaşam üzerinde sıkı bir tutumu bulunmakta. 1 Mayıs komitesi sendika konfederasyonuyla aldığı karar, bu yıl 1 Mayıs gösterilerini festival ve tüm siyasi salon etkinliklerini iptal etmeye karar vermistir. Bu 1 Mayıs’ta risk altındaki yaşlılar, sağlık personeli, gıda tedariğini sürdüren işçilerle dayanışmaya odaklanmalıdır. Sadece burada değil tüm dünyada böyle olmalıdır.

Aynı zamanda corona krizine karşı mücadelenin ve diğer tüm mücadelelerin yolunda gitmediğinin farkındayız. Dahası dünya çapında mücadele yürüten yoldaşlarımız, demokrasi yanlıları, insan hakları savunucuları, çevreciler, eşitlikten yana mücadele edenler ezilmekte ,hapsedelip susturulmaktadır.Avrupa sınırlarından uzaktaki bu duruma sessiz kalmakta, insanın ve doğanın sömürülmesi devam etmektedir.

Biz her zaman bulunduğumuz yerin ötesine bakmayı görevimiz olarak gördük. Bu nedenle 1 Mayıs 2020 farklı bir çerçevede toplanmadan gerçekleştirilecektir.

Politik içerikli tartışmaları ve bilgileri kanallarımız aracılığıyla nasıl dağıtabileceğimizi radio Lora ile radio programları üzerinde çalışıyoruz. 1 Mayıs gazetesini çıkaracağız.Ve sizi de aynısını yapmaya çağırıyoruz.Kendinizi organize edin, içerik yayınlayıp mesajlarınızı ve mücdelenizi halka iletin.

Ayrıca 1 Mayıs 2020 cuma saat 11:00 de balkon ve pencerelerden gürultü yapma eylemi yapılacaktır.

Zurich 1 Mayıs Komitesi

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close