KADINManşet

Köln’de anne ve 4 yaşındaki oğlu nehirde ölü bulundu

Almanya’nın Köln kentindeki Ren Nehri’nde yük gemilerinin, 15 Kasım Pazartesi günü 24 yaşındaki Türk bir kadının cansız bedenine rastladığı ortaya çıktı

Gazetelere yansıyan habere göre; annenin ardından 4 yaşındaki çocuğunun da dün nehirden cansız bedeninin çıkarıldığı öğrenildi.

Çocuğun babası gözaltında

Köln polisi bugün, annenin eski erkek arkadaşı ve çocuğun biyolojik babası olduğu belirtilen 24 yaşındaki kişiyi gözaltına aldığını duyurdu.

Savcılık, cinayet şüphesiyle tutuklama emri başvurusunda bulunduklarını duyurdu. Kadının ve çocuğun cansız bedeninde bıçak darbeleri bulunduğu ifade edildi. Köln Savcılık Sözcüsü Ulrich Bremer, medyaya yaptığı açıklamada, “Niehl Limanı cinayet mahalli olarak görülebilir. Anne ve oğlu 14 Kasım’da zanlı ile burada görüşmüş. Nedeni bilinmiyor. Gözaltına alınan şüpheli, eylemi reddediyor ve bir avukat tarafından temsil edilecek” ifadelerini kullandı.

İçinde bir çok kadın örgütlenmesinin yer aldığı Avrupa Kadın Dayanışması ise; kadın ve çocuk cinayeti ile ilgili pazartesi günü eylem yapacağını duyurarak, kadın örgütlenmeleri başta olmak üzere herkesi eyleme katılmaya çağırdı.

Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close