KADINManşet

ABD’de kadınlar yürüyüşü

Başta Washington ve New York olmak üzere ülke genelinde yürüyüşler düzenleyen kadınlar, Trump yönetiminin politikalarını protesto etti

HABER MERKEZİ– ABD’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadınlar Yürüyüşü’ne katılan on binlerce kişi, başta Washington ve New York olmak üzere ülke genelindeki eylemlerle Donald Trump yönetiminin politikalarını protesto etti.

Başkent Washington’da Freedom Plaza civarında sabah saatlerinde bir araya gelmeye başlayan göstericiler, ellerindeki döviz ve pankartların yanı sıra attıkları sloganlarla Trump International Hotel’in önünde buluştu.

Göstericiler, burada Trump yönetiminin göçmen ve kadın karşıtı politikalarını eleştiren sloganlar attı.

New York’taki eylemde Manhattan Columbus Circle’a yakın Trump International Hotel ve Tower binası önünde toplanan göstericiler, Ocasia-Cortez’in yaptığı kadın haklarını savunan ve Trump’ın politikalarını eleştiren kısa konuşmasından sonra FogoAzul gösteri bandosu eşliğinde Bryant Park’a doğru yürüdü.

Yürüyüşçüler ellerindeki “Duvar’a hayır, Trump’a hayır”, “Trump, hükümeti aç” yazılı pankart ve attıkları sloganlarla hükümeti protesto etti.

İlk olarak Trump’ın göreve başladığı 20 Ocak 2017’de düzenlenen Kadınlar Yürüyüşü geçen yıl da 20 Ocak günü organize edilmiş ve yüz binlerce kişi gösterilere katılarak Trump yönetimini protesto etmişti. (Ajanslar)

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close