DÜNYAManşet

ADGB: Her yeri eylem alanına çevirelim

ADGB, Paris saldırısının hesabını sormak için tüm herkesi bulundukları konumları eylem alanına çevirmeye, saldırıların hesabını sormaya alanlara çağırdı.

Avrupa Demokratik Güç Birliği, Fransa’nın başkenti Paris’te Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar belirtildi:

“AKP-MHP iktidarının tüm dünyada Kürt halkına ve dostlarına saldırıları devam ediyor. İktidarın kan siyaseti bugün Paris’te tekrar gün yüzüne çıktı. Bu saldırıyı yapanlarla, 2013’te Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez yoldaşları katledenler aynı faşist iktidardır. Ortakları dünyayı açlığa ve yoksulluğa mahkum eden Gladio’dur. Gladio’nun izniyle Ankara tarafından planlanan ve gerçekleştirilen bu saldırı sadece Kürt halkına değil, aynı zamanda Kürt halkının mücadelesini sahiplenen Kürt halkıyla dayanışma içerisinde bulunan herkese yapılmıştır. Kadınlara gençlere  ve emekçilere yapılmıştır. Bu zulmü omuz omuza vereceğimiz mücadele durduracaktır. Hesabı birleşik mücadelemiz soracaktır. Çağrımızdır; Bu saldırının hesabını sormak için tüm herkesi bulundukları konumları eylem alanına çevirmeye, saldırıların hesabını sormaya alanlara çağırıyoruz.

Daha fazlası

İlgili

Close