İŞÇİ SINIFIManşet

Almanya merkezli ‘Paipurth’ şirketinin Türkiye/Kocaeli şantiyesindeki yetkilileri, eylemdeki sendikacılara saldırdı

‘Paipurth İnşaat’yetkilisi, İnşaat-İş’in örgütlenme sorumlusu Anıl Deniz Gider’e saldırarak, burnunu kırdı

İnşaat-İş Sendikası, (merkezi “Klausenerpl. 20, 14059 Berlin” adresinde bulunan) ‘Paipurth İnşaat’ yetkilisinin, sendikanın örgütlenme sorumlusu Anıl Deniz Gider’e saldırarak, burnunu kırdığını belirtti. Sendika saldırıya karşı dayanışma çağrısında bulundu.

İnşaat-İş, Kocaeli/Karamürsel’deki Paipurth Suites şantiyesinde çalışan yedi üyesinin hiçbir hakları ödenmeden işten atılmasına karşı bugün şantiye önünde başlayan direnişin patron temsilcilerinin saldırgan tutumuyla karşılandığı, daha sonra görüşmeye geçildiği, görüşmeden sonra da ayaküstü konuşulurken şirket yetkilisinin sendika örgütlenme sorumlusu Anıl Deniz Gider’e saldırarak burnunu kırdığını duyurdu.

“Haklılığımızın verdiği güçle diyoruz ki; döktüğünüz kanımızın hesabını vereceksiniz!” diye belirten İnşaat-İş, açıklamasında şunları belirtti:

„Kocaeli/Karamürsel’deki Paipurth Suites şantiyesinde çalışan yedi üyemizin hiçbir hakkı ödenmeden işten atılmasına karşı bugün Paipurth İnşaat’ın Ataşehir’de görülen genel merkez binasının önünde yapacağımız direnişi, adresin değişmesi üzerine şantiyenin önüne taşıdık.

Ana firma konumundaki Paipurth Suites yöneticileri sendikamızın örgütlenme sorumlusu Anıl Deniz Gider’e saldırarak burnunu kırdı!

Biz şantiye önüne gittiğimizde saldırgan bir tutum takınan ana firma yetkileri “burada eylem yaptırmayız” dediler. Yaşanan tartışmalar üzerine polis duruma müdahil oldu ve taşeron firma yetkililerini de çağırarak karakolda bir görüşme yapılmasını sağladı.

Yapılan görüşmelerde de ana firma konumundaki Paipurth Suites yetkilileri üyelerimizin haklarını inkar ederek, hiçbir ödeme yapmayacaklarını yineledi.

Çözümsüzlükle sonuçlanan görüşmeden sonra karakoldan çıkıldı. Sendika yetkililerimizle ana firma yöneticisi arasında, sorunun çözülmesi konusunda ayaküstü konuşulurken, firma yetkilisi polislerin de önünde sendika temsilcimiz Anıl Deniz Gider’e saldırdı aniden.

Biz işçi sınıfının haklı davasının temsilcileriyiz, onlar alın terimizi, emeğimizi gasbeden ve daha fazlasını gasbetmek için çırpınan birer asalak!

Haklılığımızın verdiği güçle diyoruz ki; döktüğünüz kanımızın hesabını vereceksiniz!

Tüm duyarlı kamuoyunu bu saldırganlık karşısında dayanışmaya davet ediyor, inşaat işçisinin köle olmadığını bir kez daha haykırıyoruz!”

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close