DÜNYAManşet

Almanya’da şiddetli yağış: yaşamını yitirenlerin sayısı artıyor

Almanya’nın birçok bölgesinde şiddetli yağışlar nedeniyle yedi kişi hayatını kaybetmişti. Başbakan Angele Merkel ölü sayısının 59’a yükseldiğini açıkladı

NRW Eyaletinde Ren nehrinin sularının 8 metreyi aşması sonucu bir çok ev ve işyeri sular altında kaldı. Ağaçlar devrildi.

Almanya çapında altı evin çöktüğü, 50-60 kişinin kayıp olduğu polisten basına yansıyan haberler arasında. Pek çok bölgede doğal afet durumu ilan edildi.

Almanya’nın güneyindeki Bavyera eyaletinin Oberfranken bölgesinde şiddetli yağış nedeniyle birçok caddeyi ve bodrum katları su bastığı, Hof kentinde caddelerin kapatıldığı aktarıldı.

Mannheim polisinden yapılan açıklamada da şiddetli yağmur sebebiyle caddeleri su bastığı, ağaçların devrilerek park halindeki araçların üzerine düştüğü ifade edildi.

Öte yandan Chemnitz polisi ise Saksonya eyaletinin Jöhstadt kentindeki yoğun yağış sonrasında oluşan sele kapılan bir kişinin arandığı aktarıldı.

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Hagen kentinde de şiddetli yağışın su baskınlarına sebep olduğu bildirildi.

Altena kentinde ise suya düşen bir kişiyi kurtarmaya çalışan 46 yaşındaki bir itfaiyeci kendisi de sulara sürüklenerek yaşamını yitirdi. Bu olaydan iki saat sonra aynı bölgede bir başka itfaiyecinin de kurtarma çalışmaları sırasında hayatını kaybettiği haberi geldi.

Solingen kentinde 82 yaşındaki bir erkeğin, evinin sular altında kalan kilerinde yere düşerek boğulduğu, olay yerinde hayata geri döndürülen kişinin kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.

Eifel bölgesinde de yine yoğun yağışlar nedeniyle dün gece altı evin çöktüğü, 30’dan fazla kişinin kayıp olduğu bildirildi. Bölgede pek çok evin de yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

Polis yetkilileri 50 ila 60 kişiden haber alınamadığını, kayıp bildirilen kişi sayısının artabileceğini kaydetti.

Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close