DÜNYAManşetVideo

Amerika’da İran’la savaşa hayır eylemleri

Eylemciler, “Bugün kaç çocuğu öldürdün”, “İran ile savaşa hayır” yazılı pankartlarla, ABD Başkan Donald Trump’a tepki gösterdi

HABER MERKEZİ– ABD askerlerinin Irak’tan çekilmesini ve İran ile savaşa girilmemesini isteyen savaş karşıtları, ülkenin 70 kentinde protesto gösterileri düzenledi.

Gösterilerin en büyüğü New York’ta bulunan Times Meydanı’nda gerçekleştirildi. Popüler Direnç, Pembe Kod, Barış Gazileri ve Barış için Sesler adlı örgütlenmelerin düzenlediği gösterilerde Times Meydanı’nda toplanan yüzlerce savaş karşıtı, ABD’nin İran’a savaş açmaması yönünde çağrıda bulundu.

Eylemciler, “Bugün kaç çocuğu öldürdün”, “İran ile savaşa hayır” yazılı pankartlarla, ABD Başkan Donald Trump’a tepki gösterdi.

Protestocular, Brooklyn bölgesinde bulunan Senatör Chuck Schumer’in evinin önüne gelerek, “Adalet yoksa, barış da yok”, “ABD, Orta Doğu’dan çık”, “Önce insanlık, önce Amerika değil” sloganları attı.

Göstericiler, daha sonra Herald Meydanı’nda yolu trafiğe kapatarak halka broşür dağıttı. Oyuncu Jane Fonda da İran’a yönelik gerginliği tırmandırdığı gerekçesiyle ABD Başkanı Donald Trump’ı kınamak için Beyaz Saray’ın karşısındaki bir parkta yüzlerce kişiyle beraber eylem yaptı.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close