DÜNYA

Antep katliamı potesto edildi

3-300x179Antep’te yapılan katliam Köln’de protesto edildi. Antep’te iki gün önce IŞİD’ın saldırısyla yapılan katliam Merkez Tren Garı’nın önünde saat 17:00’de başlayan eylemle protesto edildi. Demokratik Kürt Tplum Merkezi’nin’nın çağrısıyla yapılan mitinge, Alınteri, ADHK, AGİF bayraklarıyla katıldı. Saygı duruşundan sonra Almanca ve Kürtçe konuşmalar yapıldı.

Konuşmalarda, faşist Türk devletinin katliamcı yönü anlatıdı. Kürtlere, devrimcilere, basına, aydın ve sanatçılara dönük faşizan politikaları anlatıldı…

Konuşmaların ardından, Neumark’a doğru yürüyüş yapıldı. Neumark’ta Almanca yapılan kısa konuşmanın ardından eylem sonlandı.

Sıkça “Katil Erdoğan“, “Faşizme karşı omuz omuza“, “Uluslararası dayanışmayı yükselt“ sloganları Almanca, Kürtçe atıldı.

Dün de Viyana‘da miting ve yürüyüş vardı. Antep katliamı, darbe ve Türkiye’de yaşanan OHAL protesto edildi. 600 e yakın insan eyleme katkı sağladı. Eylem basın açıklamasından sonra bir yürüyüş ile sonlandırıldı. Eyleme TİKB taraftarları da katıldılar.

a

2

 

 

Daha fazlası

İlgili

Close