İŞÇİ SINIFIManşet

Arjantin’de hükümet protestosuna polis saldırısı

Dün, Buenos Aires’te çeşitli kitle örgütleri öncülüğünde binlerce kişi çadır kurarak 48 saat kalmak için Sosyal Kalkınma Bakanlığı önüne yürüdü

HABER MERKEZİ– Arjantin’de hükümeti protesto etmek için Sosyal Kalkınma Bakanlığı önünde gecelemek isteyenlere polis saldırdı. Başkent Buenos Aires’te çeşitli kitle örgütleri öncülüğünde binlerce kişi dün çadır kurarak 48 saat kalmak için Sosyal Kalkınma Bakanlığı önüne kadar yürüdü.

Bakanlık önünde yolu bloke eden eylemcilere polis saldırsı sonucunda çok sayıda kişi yaralandı.

Ekonomik krizin faturasını halka çıkaran hükümete tepki gösteren, iş ve sosyal yardım taleplerinde bulunan protestocuların bakanlık önünden ayrılmayacağı belirtiliyor.

3 temel talep üzerinden hükümet yetkilileriyle yapılan görüşmelerden sonuç alınamaması Arjantin’de sokakların daha fazla ısınmasına neden oluyor.

Buenos Aires Times’in aktardığına göre, protestocuların öne sürdüğü 3 temel talep; artan işsizliğin engellenmesi ve işsizler için sosyal yardım paketinin yürürlüğe konması, varolan sosyal yardımların budanmasına son verilmesi, eğitim bütçesinin artırılmasından oluşuyor.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close