KADINManşet

Avusturya’da bir erkek iki kadını katletti

Avusturya Cumartesi sabahı peş peşe işlenen vahşi iki kadın cinayeti ile sarsıldı.

HABER MERKEZİ- Avusturya’da ismi açıklanmayan bir erkeğin; bir kadını vurarak, diğerini balta İle öldürüp intihar ettiği açıklandı. Kärnten Eyaleti Drobollach am Faaker See kasabasında (Villach Bölgesi) cumartesi sabahı 08.45 civarında bir kadın sokak ortasında vurularak öldürüldü. Kadın cinayetlerini münferit vakalar olarak lanse eden Avrupa devletlerini yalanlayan cinayetlerindeki artışlar, Avrupa’da kadın mücadelesinin yükseltilmesinin öneminin altını yeniden yeniden kalınca çiziyor.

Drobollach’ta bir restoranın önünde vurulan kadının, yanında bulunan bir çocuğun zarar görmediği ve korkunç cinayete tanık olduğu söylendi. Katil büyük bir beyaz araba ile kaçarken, olay yerinin büyük çapta kordon altına alındığı, Kärnten eyaletinde beyaz araba aranıdığı söylenmişti. Polis helikopterleri de “Libelle” de büyük Villach-arazi alanında şüpheli silahlı adamı arıyordu.

İkinci Cinayet

İlk cinayet mahalline yaklaşık dokuz kilometre uzaklıktaki Wernberg kasabasında işlenen ikinci cinayetin kurbanın 62 yaşında bir kadın olduğu doğrulandı. Kadın vahşice öldürülmüştü.

Avusturya polisi İtalya’ya kaçan katil zanlısının, polis çemberinde intihar ettiğini duyurdu. İddialara göre, öldürülen kadınlar zanlının eşi ve sevgilisiydi. Eyalet Kriminal Polis Dairesi başkanı Gottlieb Türk konuya ilişkin bir basın açıklaması yaptı.  

Avusturya‘da 2019 yılında yaklaşık 36 bin kadının şiddet mağduru olduğu ve bu rakamın son 10 yılın en yüksek rakamı olduğu yapılan açıklamalar arasında.

Daha fazlası

İlgili

Close