DÜNYAManşet

Avusturya’da eş zamanlı silahlı saldırılar

Avusturya’nın başkenti Viyana’da 6 farklı noktada düzenlenen silahlı saldırılarda 2 kişi hayatını kaybetti, 7’si ağır 15 kişi yaralandı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da sinagog yakını da dahil olmak üzere 6 farklı noktada gerçekleştirilen saldırılarda, 2 kişi hayatını kaybederken, 7’si ağır 15 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Saldirilar Viyana’nın 1. Bölgesi’nde bulunan İsrail Kültür Topluluğu ve Sinagog’un bulunduğu sokakların yakınlarında eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Karl Nehammer ilk açıklamasında, altı farklı noktada silah seslerinin duyulduğu saldırıları “terör saldırıları” olarak nitelendirdi.

Ayrıca polislerle çatışan saldırganlardan birisinin öldüğü, birisinin de sağ yakalandığı belirtildi. Saldırganların kimlikleri henüz bilinmiyor.

Bir saldırganın üzerindeki bombayı patlatarak intihar ettiği iddia ediliyor. Görgü tanıkları ise saldırganların kar maskeli ve ağır silahlı olduğunu ve sağa sola ateş ettiklerini bildiriyorlar.

Avusturya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Soros, saldırıların sürebileceği gerekçesiyle „sınır bölgeleri de dahil olmak üzere ülke genelinde güvenlik önlemlerinin sıkılaştırıldığını“ söyledi.

Daha fazlası

İlgili

Close