DÜNYA

Bebeğini pişirip yedirmişler

Emperyalist sistemin besleyip büyüttüğü IŞİD’in işgal ettiği bölgelerde halklara yönelik barbarlıklarına dair yeni anlatımlar ortaya çıktı.

 

HABER MERKEZİ– IŞİD’in 2014-2015 yılları arasında Irak’ta Ezidi halkına yönelik yaptığı katliamlara dair yeni anlatımlar ortaya çıktı.

Iraklı milletvekili Vian Dakhill özellikle kadınlara yönelik yapılan işkenceler hakkında bilgiler vardi. Bir televizyon programına katılan Dakhill IŞİD’den kurtulan Ezidilerin kendisine anlattığı vahşeti paylaştı.

Dakhill, IŞİD barbarları tarafından köle yapılan Ezidi bir kadının günlerce bir bodrumda aç ve susuz olarak bırakıldığını söylüyor.

Tutsak kadının 1 yaşındaki bebeği, IŞİD’çiler tarafından kadının haberi olmadan öldürülüyor. Öldürülen insan evladının eti pişirilerek önce kadına yediriliyor, sonra da kadına kendi çocuğunu yediği söylenerek işkence ediliyor!

Aktarılan bu olay çürümüş emperyalist sistemin besleyip büyüttüğü barbarlık ortamında yaşanan -özelde kadınlara yönelik- nice katliamlardan, tecavüzlerden sadece bir tanesi.

Ve bu bile tek başına, dünya halklarının geleceği açısından emperyalist-gerici sistemi kökünden kavrayıp söküp atacak sosyal bir devrim seçeneğinin yani sosyalizmin büyütülmesinin aciliyetini hatırlatmaya yetiyor!

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close