DÜNYA

Burjuva salyalarıyla ıslatılan bu “yem” yenmez

abdullah_akcayBir oyun gereği bir mizansen bu kadar mı alçakça sergilenir

Timsah gözyaşları eşliğinde “hesaplaşacağız” yalanları bu kadar mı rahat söylenir. Yalan ve ikiyüzlülük burjuva politikanın temel argümlarıdır. Bunda şaşıracak bir durum yok. Bunu bu kadar alanen ve insanların gözünün içine sokarcasına yapması ise ayrı bir pişkinlik.

İktidar kapışmasının bir ürünü ve sermaye kesimlerinin kendi aralarındaki dengelerini yeniden kurma adımı olarak, faşist 12 Eylül Anayasası “Evet”-“Hayır” üzerinden emekçilere bir kez daha onaylatılmaya çalışırken, “12 Eylülcülere yargılanmanın önünü açan” geçici 15. Madde’nin kaldırılması işçi ve emekçileri aldatmaya dönük kullanılan “yem”lerden birisidir. Utanmazca bir ikiyüzlülük ve popülist bir söylemle bu “yem” emekçilere yutturulmak için başta Başbakan olmak üzere “Evetçi”lerin ağzında ıslatılıp duracak. Burjuva salyalarıyla ıslatılan bu “yem” yenmez!..

Bu saatten sonra Anayasanın geçici 15. Maddesi kaldırılsa ne olur, kaldırılmasa ne olur. Zamanaşımı süresi olarak 30 yılın doldurulmuş olması üzerinden “hesaplaşacağız” palavralarına gülünür ancak.

Bu ikiyüzlüler sergiledikleri mizansenlerde, trajikomik bir duruma düşerken bile seyredenlerin, emekçilerin gülümsemesini de haketmiyorlar. Madem bir hesaplaşmaya davet ediyorlar bizi, işe bu hesaplaşmaya burjuva kliklerin her birinin tercihlerini suratlarına çarpacak olan BOYKOT’la başlayalım.

Karşımızda timsah gözyaşı döken anlayış, Necdet Adalıları, Erdal Erenleri asan anlayışla bir ve aynıdır. Başbakan emekçilere yutturmak için salyalarıyla ağzında “hesaplaşacağız” “yemi”ni ıslatırken ertesi sabah kan kanseri çocuk tutuklu, daha önce “tedavisi cezaevinde yapılabilir” raporu verilen Abdullah Akçay yaşamını yitirdi!.. Abdullah Akçay tutuklandığında 14 yaşındaydı. Bir Adli Tıp katliamıyla 18 yaşında ölüme gönderildi… SÖZ BİTTİ

Daha fazlası

İlgili

Close