GENÇLİKManşet

Corona krizinde yardımlaşma örneği

Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan Gençlik Merkezi, Linkes Zentrum Lilo Hermann aktivistlerinden dayanışma

Corona salgınına karşı burjuva hükümetlerin aldığı „önlemler“in yeterli olmadığı/olmayacağı her gün daha fazla anlaşılıyor.

Bu noktada, toplumun, emekçilerin kendi öz dayanışmacı ilişkilerini geliştirmeye ihtiyaç büyüyor. Bu tür örnekler, ufku ve içeriği sınırlı da olsa, şurada burada ortaya çıkıyor. Şu ana kadar daha ziyade yaşlıların ev dışındaki işlerini görme, kiracılarından bir kaç aylık kirayı almama, whatsApp grubu oluşturarak birbirinden sürekli haberdar olma gibi dar sınırlarda seyrediyor.

Buradan öteye, giderek ağ biçiminde semtleri sokakları kapsayacak örgütlülükler geliştirmeye doğru ilerlemek gerekir. Bununla birlikte, ücretli izinler, parasız sağlık hizmeti gibi en temel hak taleplerini daha yüksek sesle dile getirmenin önemi artıyor.

Okurlarımızın bildirdiğine göre (ve oldukça dar bir içeriği olsa da), Almanya’nın Stuttgart kentinde bir grup genç Corona günlerinde yardımlaşma sergilemek için adım attılar.

Gençler konuyla ilgili şöyle diyorlar:

Günlük yaşamda yardıma mı ihtiyacınız var? Bizler sizin için alışveriş yapar, köpeğinizi gezdirebilir ve çocuğunuza bakabiliriz. Ayrıca iş kanunları ile ilgili danışmanlık desteği sunabiliriz.

Diğer sorularınız için de bize başvurabilirsiniz – hatta isterseniz bize katılabilirsiniz.

Bizler Stuttgart-Heslach’da bulunan Gençlik Merkezi, Linkes Zentrum Lilo Hermann’ın çalışanlarıyız. Bir çoğumuz ana okulu ve kreş öğretmeniyiz, bakım alanında ve danışma kurumlarında çalışıyoruz.

Yardıma ihtiyacınız olursa, bize hergün 9:00 – 19:00 arası bu numaradan ulaşabilirsiniz:

015171518402 (whatsApp dahil)

Tabii ki her insan gibi bizim de bir sınırımız var. Yine de, elimizden geldiği kadar size destek olmaya ve hiçbir isteği geri çevirmemeye çalışacağız.

Bize böyle ulaşabilirsiniz:

Yüksek risk grubuna mı giriyorsunuz? Günlük yaşamda yardıma ihtiyacınız mı var?

Her gün: 09:00 – 19:00 arası

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close