DÜNYAManşet

‘Dünya tehlikede, iklim için ses ver’

İklim İçin Ses Ver (Rise For Climate) adlı 8 Eylül Küresel Etkinlik Günü’nde Paris’te 50 bin kişi biraraya geldi

HABER MERKEZİ- ABD’nin Kaloriforniya eyaletinde 12-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Küresel İklim Eylem Zirvesi öncesinde, 8 Eylül İklim İçin Ses Ver (Rise For Climate) adlı Küresel Etkinlik Günü’nde protestolar ve etkinlikler düzenlendi.

Yaşanan iklim krizi hakkında yerel yönetimlerin dikkatini çekmek için 8 Eylül Cumartesi günü 90’dan fazla ülkede 450 çevreci grubun düzenlediği binin üstünde etkinlik yapıldı.

Paris’te 50 bin, Fransa genelindeki protestolara yaklaşık 120 bin, zirvenin gerçekleştirileceği San Fransisco’da yapılan yürüyüşe binlerce kişinin katıldığı bildirildi.

iklim için ses ver
San Fransisco

 

iklim için ses ver
Paris

 

iklim için ses ver
İsveç

Türkiye’de etkinliklerin düzenlendiği alanlar şöyle: İstanbul’da Kadıköy Kalamış Parkı ile Sarıyer Kilyos ve Reşitpaşa. Bursa’da Nilüfer Müzik Festivali. İzmir’de Seferihisar Pazar Yeri. Antalya Kaş Merkez ve Alakır Vadisi. Adana’da Abidin Dino Sanat Parkı. Kırklareli Merkez Yayla Parkı. Eskişehir Odunpazarı Meydanı. Balıkesir Ayvalık İsmet İnönü Kültür Merkezi ile Altınoluk Antandros Parkı. Çanakkale Güzelyalı Halk Plajı ve Kazdağları.

Küresel İklim Eylem Zirvesi’ne yerel ve bölgesel yönetimler katılıyor.

Etiketler
Daha fazlası
Close