DÜNYA

‘Erdoğan’ı yargılama sürecine alın’

KCDK-E Başkanlık Divanı, Brüksel’de oy kullanmaya giden Kürtlere bıçaklı saldırı olayı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Fotoğrafta, Erdoğan’la birlikte görülen 3 şahsın, Brüksel saldırısının failleri olduğu belirtilen açıklamayı güncel öneminden dolayı yayınlıyoruz:

Erdoğan’ı yargılama sürecine alın

Erdoğan, diktatörlüğünü yasallaştırmak, faşizmi AKP-MHP eşliğinde hukuksal ve anayasal düzeyde resmileştirmek için ne gerekiyorsa onu yapıyor. Referandumdan”evet”i çıkartmak için her türlü ahlaksızlık ve kirli ayak oyunları yapan Erdoğan, şimdi de şideti devreye koymuş durumda. “Evet”i sandıktan kanla, şiddetle, terörle, ölümlerle çıkartmak istiyor.

Türkiye ve Kürdistan’da uyguladığı şiddet ve yasaklarla HAYIRCILAR’a karşı her türlü baskı ve şiddeti uygularken, aynı uygulamayı şimdi de Avrupa’ya taşırmış durumdadır. Özel olarak oluşturduğu vurucu tim ve çetelerle Avrupa’da adeta terör estiriyor. Önce Bakan ve Milletvekilerle siyasi olarak terör estirmek isteyen Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa devletleri buna izin vermeyince şimdi de Konsolosluklarda HAYIRCILAR‘a terör estirerek sonuç almak istiyor.

Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hemen hemen hergün birkaç kez oluşturduğu yazılı ve görsel medyasında  Avrupa devletlerine, başbakan ve politikacılarına adeta küfür ediyor, tehditler savuruyor, askeri ve politik jantajlarda bulunuyor. Bunun yanısıra Avrupa’da yaşayan taraftarlarına, vurucu güç olarak örgütlendirdiği Osmanlı Ocakları aracılığıyla şiddete başvurarak HAYIRCILAR’ı yıldırmaya ve oy kullanmaktan vazgeçirtmeye çalışıyor.
Resmi olarak yasak olmasına rağmen tüm Türk konsolosluklarının duvarlarına Erdoğan’ın resimleri asılmış, her konsolosluğun önünde seçmenler sıradayken  çayı, makrna, altın gibi eşyalar dağıtılıyor, oy kullanmaya gelemn yurttaşlara baskı uygulanarak  seçmenleri “evet” oyunu vermeye yönlendiriliyor. Strasbourg ve Düsseldorf konsolosluklarının önünde CHP’liler çay dağıtan kişileri görüntülerle tespit etmiş, Türk seçmenleri Avrupa’da oy kullanmak için konsoloslukklarda özel kolaylıkların sağlandığı da tespit edilmiştir. Diyanete bağlı camiler, “Türk İslam Birliği”,” Türk Gücü”, “Osmanlı Ocakları”, “ülkücü dernekleri” gibi özel oluşumlar  tarafından tutulan bedeva otubüslerle seçmenler konsolosluklara taşınıyor…

Brüksel konsolosluğu’nun önünde yaşanan bıçaklı saldırı da Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönlendirmesi, kışkırtması ve genel direktifi ile gerçekleştiği artık tartışılmayacak kadar açık ve nettir. Saldırıyı gerçekleştiren grubun bşındaki kişinin Osmanlı Ocakları üyesi Afyon Emirdağ nüfusuna kayıtlı Mehmet Gargılı’nın Erdoğan ve AKP’li bakanların Belçika’ya geldiklerinde koruma görevini yürüttüğüne dair çekilen fotograflarla sabitlenmiştir. Saldırgan Mehmet Gargılı’nın Dışilişkiler Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan’la resimleri basına yansımıştır.
Bu resimler gösteriyor ki Brüksel Türk Konsolosluğu’nda 3 HDP sandık görevlisini bıçaklayan saldırganın Erdoğan ve Çavuşoğlu’ya en yakın kişidir. Bu kişi aynı zamanda Brüksel Türk Konsolosluğu ile de çok sıkı ilişkiler içinde olmuştur. Seçimlerden bir hafta önce konsolosluğun, HDP dışında tüm parti yöneticileri ile yapmış olduğu toplantıda resmi olarak görevli olmayan bazı kişileri ekstıradan görevlendirme önerisinde bulunmuş, AKP-MHP de bu öneriden hareketle oyların kullanıldığı Türk konsolosluğunun etrafına bazı kişileri yerleştirmiştir. Bu kişilerden birisi de 3 HDP sandık görevlisini bıçaklayan Mehmet Gargılı’dır. Bu da çok iyi anlaşılıyor ki genelde Avrupa’da, özelde ise Brüksel’de şiddet uygulayıp terör estiren kişilerin özel bir odak tarafından yönlendirildiğidir. Bu odakta yer alan başta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bugün Türkiye’de ve Avrupa’da terör estiren Tük bakanlar Kurulu’nun üyleridir.

Firat Haber ajansinin 1 Nisan 2017 tarihinde su habere yer vermektedir: “Belcika nin onde gelen gazetelerinden Le Soir gazetesinin 1 Nisan 2017 tarihli nüshasında yayımlanan belgelere göre; Turkiye de belcika ya gonderilmis imamlar aracılığıyla toplanan bilgiler TC Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve Türk Diyanet Vakfı Başkan Vekili Dr. Adil Şahin tarafından, 26 Eylül 2016 tarih ve 83253331-016/460 sayılı resmi bir yazıyla Türkiye’deki Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne ulaştırıldı.
Gazete, Diyanet’in cesaretlendirmesi üzerine Belçika’daki Erdoğan taraftarlarının muhalif konumunda olan birçok kuruluşa saldırdıkları, üyelerini tehdit ettiklerini yazdı. Gazetenin bu belge ve açıklamalarindan sonra Belçika’nın, TC Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve Türk Diyanet Vakfı Başkan Vekili Dr. Adil Şahin’i sınırdışı etmesi bekleniyor.

Gazete ayrıca, bu casusluk skandalından önce de MİT’in, yıllardır Belçika’daki Kürt örgütleriyle sol-sosyalist kuruluşlara karşı da benzeri casusluk ve sindirme faaliyetleri yürüttüklerini vurguluyor.”
Goruldugu gibi Turk devleti ve onu temsil eden Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan tarafindan organize ettigi sayisizca teror ve teror eylemleri sozkonusudur. Artik gizlenemeyecek kadar acik ve net olan bu teror olaylarindan birinci derece sorumlu olan Erdogan in artik muhatap alinmamasi gerektigi aciktir. Bir devletin de, bir cumhurbaskanin da terorist olabilecegi Erdogan in pratigi ile aciga cikmis bir gerceklik olarak karsimizda durmaktadir…

Türk basını her zamanki olduğu gibi bu olayda da yalan söylemeye, gerçekleri çarpıtmaya ve Erdoğan’a yalakalık yapmaya devem etmiştir. Brüksel’de 3 HDP sandık görevlisinin bıçaklaması olayında da aynı biçimde yalan söylemeye, yazıp çizmeye devam etmiştir. Yaralanan 3 HDP’liyi “PKK saldırısı ile yaralanan vatandaşlar” diye lanse ederek, gerçekleri kamuoyundan gizleme çabası içerisinde olmuştur.

Kısacası Erdoğan ve çetesi Türkiye’de döktüğü kanı, uyguladığı şiddeti, estirdiği terörü Avrupa’ya da taşımış bulunmaktadır.  Avrupa devletlerine çağrıda bulunuyoruz: Erdoğan terörünü durdurun, Erdoğan’ın direktifi ile MİT’in hazırladığı  ölüm listesinde bulunan Kürt politikacılarının, aydınların, akademisyenler ve muhalif gazetecilerin savcılarınız nezdinde yaptıkları suç duyurularını cididye alın. Erdoğan’ın göç vb şantajlarına boyun eğmeyin. Ve son olarak Erdoğan’ın Kürdistan ve Avrupa’da işlediği suçlardan dolayı yargılama sürecine tabi tutma çağrısında bulunuyoruz.

KCDK-E Başkanlık Divanı
Brüksel
1 Nisan 2017

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close