DÜNYAManşet

Grevdeki otobüs şoförleri, otobanı kapattı, bakanı dövdü

Arjantin’de meslektaşlarının öldürülmesini protesto eden otobüs şoförleri, Buenos Aires Güvenlik Bakanı Sergio Berni’yi de dövdü.

Otobanı kapatan ve grev başlatan otobüs şoförleri yetkililerden güvenlik önlemlerinin artırılmasını aksi halde eylemden vazgeçmeyeceklerini duyurdu.

Buenos Aires’de grevci şoförlerle görüşmeye giden Güvenlik Bakanı Sergio Berni’ye şoförler”Bakan güvenliğimizi sağlayamıyor” dedi, öfkesini dile getirdi. Bakanın “Yüzleşmek için buradayım, öfkenizi anlıyorum” demesi öfkeli şoförlerden dayak yemesini engelleyemedi. Otoyola gelen Bakan Sergio Berni, şoförlerin yumruklu ve taşlı saldırısına uğradı.

Çok sayıda kişinin darbesine maruz kalan ve burnu kanayan Sergio Berni’yi az sayıda polis kalabalığın elinden güçlükle çıkardı.

Soruşturma başlatan savcılık, bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Buenos Aires’in kentler ile kasabalar arasında yolcu taşıyan otobüs şoförleri sık sık çetelerin saldırılarına uğruyor. Otobüs şoförleri, başkent Buenos Aires’in güvenliğinden sorumlu Bakan Sergio Berni’nin görevini yapmadığını ve çete şiddetinin önüne geçemediğini ifade ediyor.

Daha fazlası

İlgili

Close