KADINManşet

Her adımda kadın cesetleri -II-

Katil Zahid Younis sözümona birçok suçtan sabıkalı ve polis gözetimindeydi

Çocuğa cinsel saldırı: Beraat etti

Hemen hemen aynı dönemde, o sırada 19 yaşında olan Younis 12 yaşındaki bir kız çocuğunu etkisine almaya çalışıyordu. Bir yıl içinde kız çocuğunu cinsel olarak taciz etmeye, kendi evine kilitlemeye, her hareketini kontrole ve her gün şiddet uygulamaya geçmişti bile.

2004 yılında kız 14 yaşına geldiğinde, onunla doğu Londra’daki bir camide “imam nikahı” kıydırdı. Müslüman bir aileden gelmeyen küçük kız daha sonra mahkemede, olan bitenin ne olduğu hakkında hiç bir fikri olmadığını anlattı.

“Arapça anlamıyorum, onun için tekrarladığım kelimelerin manasını bilmiyordum” dedi.Neden polisi aramadığı sorulduğunda kız çocuğu “Çünkü ona bir şey yapamazlar diye düşündüm” demişti.

Ailesi kızlarının kaybolduğunu bildirmişti ve o yaz Younis yakalanarak saldırı, zorla alıkoyma ve çocukla cinsel ilişki suçlamalarıyla mahkemeye sevk edildi. Ama izleyen davada beraat etti. Cezaevinde kaldığı süre içinde, taciz ve tecavüz ettiği kız çocuğuna telefonla ulaşmayı sürdürdü ve serbest bırakılır bırakılmaz kıza saldırılarını sürdürdü. Onu, hamile kaldığı dönemde bile dövmeye devam etti. Kız polise yeniden şikayette bulunduğunda Younis bu kez hem bu kıza yönelik saldırıları hem de bir başka çocuk yaşta kıza yönelik saldırılarla suçlanarak yeniden mahkemeye sevk edildi.

Ne var ki BBC 2007’nin başlarında görülen davada Younis’in suçlamaların çoğundan hüküm giymemeyi başardığını ortaya çıkardı. İkinci kızın tanıklığından sonra yargıç Younis’in 26 suçlamayla ilgili olarak suçlu olmadığına hükmetmiş savcılık da diğer suçlamalarla ilgili kanıt sunmamıştı.

Younis bu davada sadece diğer kıza karşı bir cinsel saldırı ve bir şiddet kullanımından suçlu olduğunu kabul etti, çok daha ağır şiddet uyguladığı diğer kurbanıyla ilgili olarak savcılıkla bir anlaşma yaptı ve erken tahliye oldu.

Yine tahliye yine saldırı
Serbest bırakıldıktan kısa süre sonra 17 yaşında başka bir kız ile tanıştı ve onun evine taşındı.

Cinayet davasında tanıklık yapan kız da başlangıçta nazik ve hoş başlayan ilişkinin kısa sürede korkunç bir kapana dönüştüğünü anlattı. Younis bu kurbanına da sürekli ve sistematik olarak ağır şiddet uyguladı, tecavüz etti. Bıçak, çekiç, şiş, çakmak kullanarak saldırdı, kolunu üç yerinden kırdı, pencereden attı.

Müslüman bir aileden gelen genç kız daha önce başını kapatmazken gördüğü şiddetin izlerini gizlemek için çarşaf giymeye başladı. Annesi ve kız kardeşlerinin yanında bile bunu çıkarmayı reddediyordu. Younis kızı, başkalarına bir şey anlatırsa ailesini öldürmek ve tecavüz videolarını yaymakla tehdit etti.

Kızı için giderek daha çok kaygılanan annesi sonunda kızını alıp aile evine götürmeyi başardı ve polis arandı. Mahkemede tanıklık yapan kız kardeşi, gözyaşları içinde, çarşafını çıkaran kardeşinin bedenindeki izlerden nasıl dehşete kapıldığını anlattı.Yapılan doktor muayenesinde kızın bedeninde 70 farklı yara tespit edildi.

Younis bütün bunlara rağmen darpla ilgili üç suçlamayı kabul etti ama indirimli olarak. Tecavüz ve cinsel saldırı suçlamalarından ceza almadı ve iddianame de kayboldu. Mağdura, sanıkla savcılığın yaptığı anlaşma sonradan bildirildi.

2008 yılında hakim Younis’in, sadece kabul ettiği suçlardan cezalandırılarak beş yıldan az hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti . Başka bir deyişle hakim, davacı kızın değil Younis’in ifadesini inanılır bulmuştu.

Daha fazlası

İlgili

Close