Manşet

“Her Yer Efrin Her Yer Direniş”

HABER MERKEZİ-Avrupa çapında Efrin işgaline ve destekçisi devletlere öfke dinmiyor. İşgal bitmediği ya da faşist Türk devleti hezimete uğramadığı sürece eylemler katlanarak büyüyecek. Bu günde bütün Avrupa ülkelerinde eylemler vardı. Avrupa’nın bütün şehirlerinde devrimci demokrat yurtsever kurumların ortak kurduğu “Efrin’i Sahiplenme Platformları” 3 Şubat eylemleri düzenledi. Eylemlerden birisi Kuzey Ren-Vestfalya (Nordrhein-Westfalen) NRW Eyaleti’nin eylemleriydi.
afrin direness 1
Eyaletin Güney tarafı Bonn şehrinde toplanırken, diğer şehirler Dortmund’da toplandı. Alınteri ve Yaşanacak Dünya’da Bonn’daki eylemlerde yerini almıştı. Bonn’daki eylem Bottlerplatz’da başladı. İki bini aşkın kişi Kürt Ulusal marşı “Her yer Efrin Her Yer Direniş” “Yaşasın Efrin Direnişi” sloganları ile yürüyüşe başladı.
afrin direness 2
Özellikle Kürt gençlerin coşku öfke karışımı duruşları, slogan atmaktan sembolleri taşımaya kadar her şeylerine yansıyordu. Adeta yerlerinde duramıyorlardı. Son dönemlerdeki bütün eylemlerde olduğu gibi en dinamik kesim yine Suriye Kürdistan’ı kökenli insanlardı.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close