Manşet

İspanya’da taksiciler kontak kapattı

Taksiciler Uber, Cabify gibi internetten hizmet veren şirketlere karşı mücadele ediyor

HABER MERKEZİ– İspanya’da internetten ulaşım hizmeti veren Uber gibi özel şirketlere karşı kısıtlama isteyen taksicilerin Madrid’deki süresiz grevi devam ediyor. M-40 otoyolunu trafiğe kapatmak isteyen taksicilere polis ekipleri müdahale etti.

Taksiciler seslerini duyurabilmek için Madrid’in en önemli etkinliklerinden biri olan ve açılışı bugün yapılan uluslararası turizm fuarı Fitur’u eylemlerinin merkezi olarak seçti. Fuar alanının önünde toplanan taksiciler, lastik yakarak yolu kapattı. Taksiciler, fuar alanı yakınlarındaki M-40 otoyolunu da kısa bir süre trafiğe kapattı.

Polisin saldırısı sonucu bir taksici gözaltına alındı, yaralananlar olduğu bildirildi.

Öte yandan, Barselona kentinde eylemlerini sürdüren taksiciler Katalonya özerk yönetim hükümetinin sunduğu teklifi bu akşam oylayıp grevi sonlandırma veya devam ettirmeye karar vereceklerini duyurdu.

Taksiciler, Uber ve Cabify gibi internet üzerinden ulaşım hizmeti veren özel şirketlerin lisanslarının özerk yönetimler tarafından değil İspanya hükümetince hazırlanan ve ülke genelini kapsayan bir yasayla kontrol altına alınmasını istiyor. (Ajanslar)

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close