DÜNYAManşet

İsrail’den Filistin Kampına ve Suriye’ye saldırılar

İsrail’in Suriye’de paylaşım sofrasında yer açma saldırganlığı sürüyor

Suriye’de sıcak çatışmalar sonrası paylaşım hegemonya kavgasının “masada” süreceği aşamada İsrail işgalci faşist deveti, Türk faşist devletinin de tam desteğiyle Suriye’ye saldırılarını sürdürüyor. Diğer yandan Filistin halkına karşı katliamlarını da artırarak devam ettiriyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Suriye’ye ait Golan Tepeleri’ni “İsrail toprağı” olarak tanımasının yankıları sürerken, İsrail’in Suriye’ye yönelik saldırılarına bir yenisi daha eklendi.

İsrail işgal güçlerinin Halep’in kuzeydoğusundaki sanayi bölgesine saldırı gerçekleştirdiği, Suriye hava savunmasının İsrail füzelerine karşı koyduğu bildirildi

Öte yandan İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria’da bir mülteci kampına düzenlediği baskın sırasında gerçek mermiyle yaraladığı 17 yaşındaki gönüllü sağlık çalışanı hayatını kaybetti

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Beytüllahim kentindeki Dehişe Mülteci Kampı’na baskında katledilen Sacid Mezher’in, baskında yaralananlara müdahale için bölgeye gittiği kaydedildi.
Mezher’in karnından vurulduğunu ve daha sonra kaldırıldığı Beyt Cala Hastanesi’nde ameliyat masasında hayatını kaybettiğini bildirdi.

FHKC’den açıklama
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üyesi olan Sacid Mezher’e ilişkin taziye mesajı yayımladı. Açıklamada, Mezher’in kuzeni Arkan’ın da 23 Mart’ta İsrail işgal güçleri tarafından katledildiği kaydedildi.
“Şehit Mezher ve tüm diğer şehitlerin kanları boşa gitmeyecek” diyen FHKC, açıklamanın devamında, İsrail’in direnişi bastıramayacağını ve “nehirden denize” bütün Filistin’i özgürleştirme hedefine ulaşana kadar mücadelenin süreceği kaydedildi.

Daha fazlası

İlgili

Close