DÜNYA

İsrail’i ancak halklar durdurabilir

tikb+_flagKatliamları, her türlü şovenizme tavır alabilen emekçi halkların birleşik mücadelesi durdurabilir

Sitemize ulaştırılan TİKB – YDK bildirisini güncel öneminden dolayı yayınlıyoruz.

Siyonist İsrail’in saldırılarıyla kendi topraklarında kan ve gözyaşına, uygulanan ambargoyla açlığa ve hastalığa mahkum edilmiş Gazze’ye ulaşmaya çalışan “Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım” gemisine gerçekleştirilen saldırı emekçi halkların haklı öfkesine neden oldu.

Siyonist İsaril böylesine insanlık dışı bir katliama ABD başta olmak üzere emperyalist devletlerden aldığı güçten dolayı girişebiliyor. Nitekim emperyalist ABD “İsrail’in Gazze’ye giden gemileri durdurma hakkı var” açıklaması yaptı. Emperyalist devletlerin vurucu gücü olarak Ortadoğu’ya yerleştirilmiş İsrail kendisinin denetiminin dışında yaprak kımıldamasına tahammül edemiyor. Sözkonusu bir de açıkhava hapishanesine çevirdiği Gazze’ye yardım olunca “benim çizdiğim sınırlarda hareket edilecek” mesajı veriyor.

İsrail’in, İstanbul limanından hareket etmiş, uluslararası sularda seyreden, amacının ne olduğunu da açıktan deklare etmiş gemiye vahşice saldırmasına, Türk devleti kınama şovlarından öteye geçen bir yaptırım uygulayamadı. Sanki onyıllardır Filistinlilere katliam uygulayan İsrail ordusunun eğitim tatbikatlarına Konya ovasını tahsis eden Türkiye değil. Sanki İsrail ile milyarlarca dolar silah anlaşmalarının, ekonomik ve askeri işbirliğinin sahibi Türkiye değil.

İçeride Kürt halkı başta olmak üzere işçi ve emekçilere karşı katliamlar gerçekleştiren, imha ve inkar politikasını yoğunlaştıran faşist Türk devletinin, dışarıda ezilenlere sahip çıkması mümkün değil. Türk egemenlerinin yaptığı sahte “One minut” şovlarının ötesine geçemez.

İsrail’i ve Ortadoğu’daki katliamları ancak, her türlü şovenizme tavır alabilen emekçi halkların birleşik mücadelesi durdurabilir.

-Yaşasın halkların kardeşliği!
-Filistine özgürlük, Kürtlere özgürlük!
-Bütün devletlerin İsrail ile yapılan tüm anlaşmaları iptal edilsin!

2 Haziran 2010
TİKB – Yurtdışı Komitesi

Daha fazlası

İlgili

Close