DÜNYA

İsveç’te burjuva politikacılar Nazilerle yan yana

‘No front friday’ hacker grubu burjuva partilere mensup politikacıların faşistlerle ilişkilerini deşifre etti

isveç naziler

HABER MERKEZİ- Anonim bir hacker grubu, faşist “Nazi Kuzey Direniş Hareketi”nin bilgisayarlarındaki bilgileri ele geçirerek Nazilerle ilişkisi bulunan İsveçli politikacıların kimlik bilgilerini medya ve kamuoyuna açıkladı.

ANF’nin aktardığına göre, Nazilerle ilişkisi bulunan politikacılar arasında İsveç Demokratları’ndan Sol Parti’ye kadar değişik partilerden çoğunluğu belediye meclis ve il genel yönetiminde bulunan siyasetçiler var. Nazilerle en fazla ilişkisi olan politikacılar ise ırkçı ve yabancı düşmanı parti olan İsveç Demokratları’nın üyeleri.

“No front friday” adlı hacker grubunun ele geçirdiği ve kamuoyuna açıkladığı bilgiler arasında Kuzey Cephesi’nin internet butiğine siparişlerde bulunan, makaleler yazan, yorumlar yapan ve para yardımında bulunan kişilerin kimlik bilgilerinin yanı sıra Kuzey Direniş Hareketi’nin 1100 üyesinin de ad ve soyadları yer alıyor.

“Kuzey Direniş Hareketi” 1997 yılında kuruldu ve İsveç’in en örgütlü ve saldırgan Nazi örgütü. Yahudi ve yabancı düşmanlığını çalışmalarının odağına koyan örgüt, rejimi silahla yıkmayı ve yerine nasyonal sosyalist bir devlet kurmayı ve kuzey ırkından olmayan tüm yabancıları sınır dışı etmeyi hedefliyor.

Etiketler
Daha fazlası
Close