GENÇLİK

İzmir'den devrimci dayanışma!

Demokratik Halklar Federasyonu’na yapılan saldırılar ve gözaltılar İzmir’de protesto edildi

İzmir'den devrimci dayanışma!

DHF’ye yapılan gözaltıları kınama eylemi, Alınteri, Devrimci Hareket, BDSP, MDP’nin de desteğiyle Eski Sümer Bank önünde saat 16:30’da yapılan basın açıklaması şeklinde gerçekleştirildi. Yaklaşık otuz kişinin katıldığı eylemde sık sık “Baskılar gözaltılar bizi yıldıramaz!”, “Yaşasın Devrimci dayanışma!”, “Faşizme karşı omuz omuz omuza!” sloganları atıldı.

Yapılan basın açıklamasında şunlar dile getirildi:

Geçtiğimiz haftalarda ‘Torba yasa’ya karşı Ankara sokaklarını dolduran işçi ve emekçileri hedef alan polis terörü: HES’lere karşı çıkan köylülere yönelen jandarma şiddeti; Dolmabahçede, ODTÜ’de Çanakkale’de ve daha dün Mersin’de demokratik haklarına sahip çıkan üniversite öğrencilerine yönelen azgın saldırılar ve ezilen diğer kesimlere fabrikada, tarlada, okulda, sokakta uygulanan baskılar AKP Hükümeti eliyle hayata geçirilen uygulamaların gerçek yüzünü göstermektedir.

Bu yıkım politikalarına karşı mücadele eden, direnen örgütlenen bütün kesimler ise hakim sınıfların saldırılarından nasibini almaktadır. Saadece son aylarda yapılan SDP, TÖP, Bilim ve Gelecek Dergisi, BDP, Halk Cephesi son olarakda DHF ve Halkın Günlüğü gazetesi çalışanlarını gözaltı ve tutuklama terörüne maruz kalmıştır.

DHF”ye yönelik kapsamlı saldırılara 23 Şubat 2011 günü yeni bir halka daha eklenmiştir. Adana, Mersin, Hatay, Amed, Zonguldak ve İstanbulda eşzamanlı olarak yapılan ev ve kurum baskınlarında otuza yakın üye ve taraftarımız gözaltına alındı. Ayrıca aynı saldırı kapsamında Halkın Günlüğü gazetesi yazı işleri müdürü Hıdır Gürz ve Halkın Günlüğü Gazetesi Mersin büro çalışanı Deniz Kısmetli de gözaltına alınmıştır.

DHF, Gelişmekte olan demokratik halklar mücadelesinin yeni saldırılarla boğulmaya çalışılacağını bilmektedir. Fakat bu saldırılar dün olduğu gibi bugün de sonuçsuz kalacaktır.

Çünkü bizler biliyoruz ki; emeği ve geleceği için örgütlenmiş bir halkı hiç bir kuvvet yenemez!

Eyleme basın açıklamasının ardından son verildi…

Alınteri / İZMİR

Daha fazlası

İlgili

Close