KADINManşet

Katilleri koruyan sistemlerin teşhiri için Avrupa Kadın Dayanışması sokaktaydı

Şadiye Ahmad şahsında katilleri koruyan sistemlerin teşhiri için Avrupa Kadın Dayanışması bileşenleri bu hafta da sokaklardaydı

HABER MERKEZİ- Avrupa Kadın Dayanışması bu hafta da Avrupa‘nın bir çok kentinde yine sokaklardaydı. Zira ileri olduğunu iddia eden Avrupa devletlerinin de kadın katliamları konusunda sicili oldukça kirli.Yasaları Besime Şahin örneğinde olduğu gibi katil erkekleri koruyan bir pozisyonda. Besime Şahin’in katilinin “Sarhoştum hiç bir şey hatırlamıyorum” yalanı üzerine serbest bırakılmasını biz kadınlar asla unutmadık ve unutmayacağız!

Şadiye Ahmad şahsında katilleri koruyan sistemlerin teşhiri için Avrupa Kadın Dayanışması bileşenleri sokaklarda bu hafta;

Kadın Katillerini Aklama; Yargıla! Erkek Adalet Değil, Gerçek Adalet!, Özsavunma Haktır; Kadınlar Özsavunmaya!, Yalnız Değil, Örgütlü. Birlikte Güçlüyüz! dedi.

İsviçre‘nin Biel, Cenevre, Basel Zürih kentlerinde, Almanya Frankfurt, Köln, Fransa’nın Paris, Avusturya’nın Viyana kentlerinde aynı içerikte sloganlar haykırıldı.

Almanya’nın Ulm ve Belçika’nın Brüksel kentlerinde aynı içerikte afişlemeler yapıldı.

Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close