KADINManşet

Katledilen kadınlar isyanımızdır!

Avrupa Kadın Dayanışması Almanya’nın Wiesbaden kentinde öldürülen Sevinç M. için nöbet eylemine katılmaya çağırdı

01 Şubat Pazartesi günü, Wiesbaden’da 49 yaşındaki Sevinç M. Wellritz caddesinde, herkesin gözü önünde, dört hafta önce ayrıldığı 56 yaşındaki eski eşi tarafından ateşli silahla katledilirken, kadının 48 yaşındaki kızkardeşi de olayda başından ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Eşini katledip, baldızını ağır yaralayan erkek, kendisi de aynı silahla intihar ederek olay yerinde yaşama veda

Wiesbaden Sivil Toplum Örgütleri, olay üzerine 12 Şubat 2021 Cuma günü, Sevinç M. özgülünde kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla Wellritz caddesi, City Hotel’in önünde ışık zinciri ile nöbet eylemi örgütlediğini, kitleye ve kurumlara yaptığı çağrı ile duyurdu.

Eylem gününde oldukça kalabalık bir kitle Sevinç M. özgülünde kadın cinayetlerini protesto etmek için toplanmıştı. Katılımcı kurumların hemen hepsi, yaptıkları konuşmalarda kadın cinayetlerindeki yükselişe dikkat çekiyorlardı.

Konuşmaların ardından, Sevinç’in katledildiği, kızkardeşinin ağır yaralandığı Wellritz caddesindeki City Hotel’in önünde, mumlar yakılıp bir ışık zinciri oluşturularak nöbet eylemi gerçekleştirildi.

Kadın katliamlarına dikkat çekmek için, 03 Mart Çarşamba günü bir kez daha bir araya geleceklerinin duyurusu yapılarak eylem sona erdi.

Bir Kişi Daha Eksilmeyeceğiz!

Katledilen Kadınlar Öfkemizi Büyütüyor!

Kadınlar Birlikte Güçlü!

Daha fazlası

İlgili

Close