DÜNYA

Köln HAYIR Platformu kuruldu

hyrTek Adam Rejiminin resmileştirilmesi ve kalıcılaştırılması amacıyla yapılan anayasa değişikliğine referandumda HAYIR demek ve güçlü bir kampanya örgütlemek için Köln’de Hayır’cı güçler bir araya geldi.

Avrupa Hayır Platformu’nun çağrısı ile bir araya gelenYaşanacak Dünya, ADHK, ADKH, AGİF, Köln Alevi Kültür Merkezi, ATİF, Bingöl Derneği, CİK, DİDF, FEDA, HDK-Köln, Leverkusen HAYIR İnisiyatifi, Maraş İnisiyatifi, NAV-DEM, TJK, tüm güç ve olanakları ile birlikte HAYIR’ı büyütme perspektifiyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Avrupa Hayır Platformu’nun HAYIR kampanyasının programını ve genelgesini tartışan platform, yürütülecek çalışmaya ilişkin öneri ve düşüncelerini paylaştılar.

Köln’de Hayır kampanyasını örgütleyecek Platformun örgütlenmesi üzerine yapılan tartışmalar sonrası Yürütme Kurulu oluşturuldu.

Referandumda sandık görevlilerinin ve seçim boyunca konsoloslukta görev yapacak komisyon üyelerinin belirlendiği toplantı da;

12 Mart tarihinde merkezi ve geniş katılımlı HALK TOPLANTISI düzenlenmesi,

25 Mart tarihinde eyalet düzeyinde HAYIR Mitingi,

Platformun sosyal medya hesaplarının açılması kararlaştırıldı.

Kararlaştırılan 2.toplantı da, yürütülen tartışma ve öneriler ışığında kampanyanın yol haritası ve örgütlenmesi karar altına alındı.

Daha fazlası

İlgili

Close