DÜNYAGENÇLİK

Kürt gençliği yürüyüş ve mitingleri

admin-ajax.phpKürt Gençlik örgütlenmesi Ciwanên Azad ve Jinên Ciwan ên Azad çağrısıyla Avrupa’nın bir çok kentinde ”Haki Karer ve Kemal Pir ruhuyla AKP faşizmine karşı enternasyonal direniş” şiarıyla yürüyüş ve mitingler yapılıyor. Bunlardan birisi de Köln kentindeydi. Ebertplatz’da toplanan ağırlığını gençlerin oluşturduğu kitle en önde  “Kemal Pir ve Haki Karer ruhuyla AKP rejimine  karşı yaşasın enternasyonal gençlerin birliği” yazılı iki pankartla Köln Garına kadar Kürtçe marşlar ve sloganlarla yürüdü. En sık atılan “İntikam, intikam” sloganları eşliğinde.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi bayraklarının da taşındığı eyleme diğer Kürt kurumları ve TDH bileşenlerinden Yaşanacak Dünya/Devrimci Proletarya^da destek verdi.  Eylemde sık sık “Yaşasın enternasyonal dayanışma” “PKK Halktır Halk Burada” “HDP Halktır Halk Burada” “Faşizme karşı omuz omuza” “Jin Jiyan Azadi” “Bizi Serok Apo” sloganları atıldı.

Köln Garında yapılan konuşmalarda içerik olarak:

”Bizler Bakurê Kürdistan’da savaşan yiğit Kürt gençleri ve Avrupa’da olan devrimci enternasyonal gençlik olarak Haki Karer ve Kemal Pir yoldaşların mirasıyla, bugün kapitalizmin göbeğinde devrimi zafere taşıyacağız. Tüm devrimci gençleri, bizimle mücadele sürdürmeye ve şehitlerin mirasını sahiplenmeye çağırıyoruz”  denildi.

 

 

 

Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close