GENÇLİK

Kürt Halk’ı yalnız değildir

cadır eylemi2 Junge Komumunar olarak Cizre ve Sur başta olmak üzere Kürdistan’daki kuşatma altındaki kentlerin harabeye çevrilmesi ve Kürt halkının katledilmesine karşı başlattığımız kampanya, Köln’de Dom Kilisesi önünde kurduğumuz çadır eylemiyle devam etti.

Katliamı anlatan fotoğraflar ve el ilanlarımızla 11:00’den akşam 18:00’e kadar katliamları teşhir ettik, Kürt halkıyla dayanışma çağrısı yaptık. Çadır eylemi yarın aynı yerde aynı saatlerde sürecek. Cuma günü ise Mülheim Wiener Platz’da yine çadır eylemimizi üçüncü gün bir basın açıklamasıyla noktalayacağız.

 

Amacımız katliamları teşhirin yanı sıra, toplanan maddi yardımlarla birlikte Sur, Cizre ya da kuşatma altındaki bu bölgelere giderek Kürt halkının yanında olduğumuzu fiili olarak da göstermek.

 

 

Çadır eylemimizin Alınteri ve Yaşanacak Dünya okurları başta olmak üzere çok sayıda ziyaretçisi vardı. Antifaşist Alman gençler, Köln Kalk semtinde bir mülteci kampında kalan Irak ve Suriye’li Kürt ve Arap mülteci arkadaşlar ziyaretçilerimiz arasındaydı. Bu gün onlarında yürüyüşleri vardı. Aylardır kampta maruz kaldıkları cinsel taciz ve tecavüze varan saldırıları protesto ediyorlardı. Daha önceden de açlık grevi yapan mülteci dostlarımız Rota Aktion’dan arkadaşlarla yaptıkları yürüyüşün ardından70 kadarı  topluca çadırımızı ziyaret ettiler. İki saat süren eylemlerinin ardından saldırgan görevlilerin mülteci kampından kaçtıkları haberi üzerine şimdilik mülteci kampına geri döndüler.

 

 

Eyleme ilgi gösteren ve bağışta bulunanlar arasında çok sayıda duyarlı turist de vardı. Alman kız arkadaşıyla gelen Kolombiyalı bir arkadaş, New York’tan gezmeye gelen Pakistan kökenli başka bir arkadaş, İngiltere’den gelen bir antifaşist dostumuz bunlardan bazılarıydı.

Eylemimizi basından duyan TV10‘dan dostlarımız ise bizi arayarak eylemimizi televizyonlarından duyuracaklarını söylediler.

 

Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close