DÜNYAManşet

Leverkusen’deki kimya tesisinde patlama

Almanya’nın Leverkusen kentindeki bir kimya tesisinde meydana gelen şiddetli patlamada en az iki kişi hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları havaya yükselen gaz bulutları için “Küçük bir Çernobil gibiydi” yorumunu yapıyor ve etkisinin süreceğini söylüyorlar. Atık yakma merkezinde meydana gelen şiddetli patlamada, en az iki kişi hayatını kaybetti. Beşi ağır 31 kişinin de yaralandığı patlamada kayıp beş kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü söyleniyor. Tesiste çalışan çok sayıda çalışanın ise hâlâ kayıp olduğu bildirildi. Kimya tesisini işleten Currenta şirketinin yöneticisi Lars Friedrich, “Kayıpları arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ancak onları canlı olarak bulma ümidi de ne yazık ki azalıyor” açıklamasında bulundu.

Şirket kayıp kişi sayısının beş olduğunu duyurdu. Currenta’nın yanı sıra polis de patlama sonucu yaralananların sayısını 31 olarak açıkladı. Yaralılardan beşinin durumun ağır olduğu bildirildi.

Leverkusen’ın Bürrig semtindeki kimya tesisinin atık merkezinde yerel saatle 09.40’ta meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın öğle saatlerinde kontrol altına alındıktan sonra söndürülebildi.

Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close