MAKALELER

Mobil Dünya Kongresi

http://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Teknoloji/Mobil%20Ya%C5%9Fam/2011/subat/110218-experiaplay.hlarge.jpgBarselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde yeni telefon ve tablet bilgisayarlar birbiriyle yarıştı.

Mobile World Congress 2011 fuarı dün sona erdi. Bu seneki fuarda öne çıkan yeni cep telefonlarının çoğunluğu Google’in Android isimli işletim sistemini kullanıyor.

Fuarın öne çıkan yeni ürünlerinden biri Sony Ericsson’un Xperia Play isimli, oyun özellikleri gelişmiş cep telefonu. Firmanın genişlemekte olan mobil oyun alanını hedeflediği anlaşılıyor. Zira fuarda Ericsson’un Play Station’u andırdan ürünün bir hayli ilgi görmekte.

Firmanın “Play station gibi cep telefonu” olarak tanıttığı Xperia Play, ayrı bir oyun kontrol konsoluna sahip. Ürünün kataloğunda oyun fanatiklerinin favorilerinden Fifa, Assassin’s Creed, the Sims ve Dungeon Defender gibi oyunları da var.

Sony Ericsson’un rakibi Samsung ise fuarda Galaxy 10 isimli tablet telefonunu görücü karşısına çıkardı. Ürünün adından da anlaşılabileceği gibi Galaxy 10, normal cep telefonlundan daha büyük 10 inchlik (26 cm.) bir ekrana sahip.

Samsung yeni ürünüyle cep telefonu ve tablet pc pazarında hakim olan Apple firmasını zorlamaya çalışıyor.

Fuarda LG firması ise üç boyut özelliğine sahip ilk telefonunu piyasaya sürüyor. Böylece kullanıcıların telefonlarıyla 3 boyutlu fotoğraf ve video kaydedebilmeleri mümkün olacak.

Çeşitli multimedya ve performans özelliklerini barındıran LG Optimus Pad, tek elle taşınabilirlik ve 8.9 inç ekranıyla dikkat çekiyor.

LG Optimus Pad, Google’ın Android 3.0 platformu ve NVIDIA Tegra 2 mobil işlemci tarafından destekleniyor. Dünyanın ilk 3D kamerasına sahip tablet PC’si olan LG Optimus Pad, Full HD 1080p kod çözme özelliği ile kullanıcılara multimedya deneyimi sunuyor.
BBC

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close