DÜNYA

Strazburg da NATO muharebesi basladi.

STRAZBURG /PARIS: NATO muharebesi basladi Strasbourg Anti – NATO kampi tum engelleme girisimlerine ragmen kuruldu.  Farkli uluslardan anti fasist-antiemperyalist gucler  kamp alaninda enternasyonel bulusmayi gerceklestirdiler.   Emperyalist devlet tam bir guvenlik paronayasi yasiyor ve bu paronayi toplumsallastirmak icin her turlu yontemi kullaniyor. Sinirlarda gunler oncesinden baslayan guvenlik teroru, sehir icinde de vites buyuttu.


Sehir plakali olmayan tum araclar cevrilmekte sokaklarda insanlar rasgele kimlik kontroleri ve aramalara tabi tutulmaktadir.

Saldirilardan ilk nasibini alan Anti-NATO kampinin mutfagi oldu. Mutfagin alana gelmesi engellendi. Fransa-Almanya sinirindaki engelleme saldirilarinda 5 mutfak gorevlisi ile birlikte Berlin´den gelen bir kisi gozaltina alindi. Mutfagin bloke edilmesi ve estirilen devlet terorune karsi gun icersinde sinirda ve sehir icinde cesitli eylemler gerceklestirildi. Strasbourg´ún merkezinde yapilan gosteride “Guvenlik sirkine karsi dayanismaya” pankarti acildi.

TIKB militanlarinin “NATO Dagitilsin” dovizleri ile katildigi eylemde yollar ve metrolar bloke edildi. Eylemde militarizm teshir edildi “Katil polis, katil asker, katil devlet” sloganlari atildi… Sabah saatlerinde cevreciler de Kleber meydaninda olu taklidi yaparak cevre kirliligi, savasi ve kapitalizmi teshir eden bir gosteri gerceklestirdiler.
Simdi burada saat 23.00… Kamp alaninda atesler yakilmis, isyan marslari soyleniyor… Haberleri sicagi sicagina gecmege devam edecegiz..

PARİS’TE NATO KARŞITI YAZILAMA VE AFİŞLER

Emperyalizmin halkları katletme aygıtı NATO’nun 60. kuruluş yıl dönümü. Fransa yıllar sonra NATO ‘nun askeri kanadına tekrar üye olmayı kabul etti. 28 ülkenin devlet başkanları NATO’nun kuruluş yıldönümü vesilesiyle Fransa’nın Strasbourg kentinde bir araya gelecek, yeni savaş konseptlerini görüşecek. Avrupa topraklarındaki emekçilerin, hakların mücadelelerini nasıl etkisizleştireceklerini karar altına alacaklar. NATO’nun kirli tarihinde Gladio, rüzgargülü, kontrgerilla, ispionaj, kitle imhaları vardır. Strasbourg, NATO karşıtlarının , uluslararası devrimci güçlerin, anti-faşistlerin karşı koyuşuna tanık olacak. Paris Strasbourg St-Denis ve Villier le-bel semtlerinde TİKB imzasıyla yapılan çağrı afişleri, duvar yazılamaları Türk, Kürt, Arap, Afrikalı tüm uluslardan işçi ve emekçileri vahşi kapitalizmin savaş aygıtı NATO’yu protesto, teşhir etme davetiyesidir. TİKB kapitalizme olduğu gibi, onun savaş örgütü NATO’ya da düşmandır. -Yaşasın devrim ve sosyalizm!

Daha fazlası

İlgili

Close