DÜNYA

Nuriye Gülmen Semih Özakça Kemal Gün yalnız değildir

OHAL kapsamında yayınlanan KHK’ler ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın başlattıkları açlık grevi 85’ci gününe girdi. İlk olarak 9 Kasım 2016’da ‘Açığa alındım, işimi istiyorum’ sloganı ile Nuriye Gülmen tarafından başlatılan eylem, gözaltılar ve polis saldırganlığına rağmen sürüyor. İki eğitim emekçisinin açlık grevi kritik eşiği çoktan aştı. “Çocuğumun kemiklerini istiyorm” diyen Kemal Gün‘de aynı sınırlara dayandı.

Direnişçilere Avrupa çapında destekler de devam ediyor. Destek eylemlerinden birisi de bu gün Köln Merkezi Tren Garı önündeki basın açıklamasıydı. Köln Hayır Platformu’nun organize ettiği eylem sağanak yağmur altında gerçekleşti.

Basın açıklamasına katılanlar ellerinde AG direnişçilerinin resimlerini taşıdı. Sık sık “Zafer direnen emekçinin olacak” “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma” “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı. Almanca Türkiye’deki faşist rejimin KHK’lar ile saldırdığı emekçilerin durmları anlatıldı. Kürdistan ve Türkiye’deki katliamlar anlatıldı.

Daha fazlası

İlgili

Close