DÜNYAManşet

Ölümsüzleşmesinin 6. yılında İsmail yoldaşın yanındaydık

Ankara Katliamı’nın 6. yılında İsmail Kızılçay ve Aslan Tel yoldaşları andık

Tosya’nın Aşağı Kayı Köyü’nde 2015 yılında katliamda hayatını kaybeden İsmail Kızılçay ile “Sefaköy Granitten bir kaledir geçilmez” dedirten Aslan Tel yoldaşların mezarları başındaydık.

2015 yılında Ankara Gar’ı önünde Kürt halkının barış talebini hep birlikte haykırmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce insan toplanmıştı. Faşist devlet destekli IŞİD katillerinin canlı bombalarını patlatmasıyla 103 canımız, yoldaşımız katledildi. Bu insanlık dışı katliamda katledilenlerden biri de Komünist işçi İsmail Kızılçay yoldaşımızdı.
Ne o gün orada yaşatılanları ne katliama yol verenleri ne de bu katliamın gerçekleşmesinde payı olanları, yetkilileri ve katliamı gerçekleştiren katilleri asla unutmayacağız, unutturmayacağız!

Katlettikleri yoldaşlarımızın ilkeleri, hayalleri bizlerin yüreklerinde, mücadelesinde bayrak bayrak dalgalanarak büyüyecek. Taa ki bu insanlık dışı, sömürücü, katliamcı, faşizme karşı insanca, kardeşçe, eşit ve özgür yaşayacağımız dünyayı kurana kadar.

Ankara Katliamı’nın 6. yılında Tosya’nın Aşağı Kayı Köyü’nde önce İsmail yoldaşın babası Zihni babayı ziyaret ettik. Zihni baba ile biraz sohbet ettikten sonra hep birlikte İsmail yoldaşın, daha sonra İsmail yoldaşın annesi Sündüz annenin de mezarına giderek karanfillerimizi bıraktık. Ardından da “Sefaköy Granitten bir kaledir geçilmez” dedirten Aslan Tel yoldaşımızın mezarına geçtik.

Yaşamının her anında devrim ve sosyalizm mücadelesinin bir neferi olarak kendisini sınıf mücadelesine adamış olan İsmail Kızılçay yoldaşımızın mezarı başında bu bilinçle ve inançla yer aldık. Onlardan devraldığımız mücadele bayrağını yükselteceğimize İsmail yoldaşın başucunda bir kez daha söz verdik.

İsmail yoldaş mücadelemizde yaşıyor!
Yaşasın devrim ve sosyalizm!

Kaynak:Alınteri Gazetesi

Daha fazlası

İlgili

Close