DÜNYAManşet

Özkan BOZKURT’un iade talebini boşa çıkaralım…

Faşist T.C nin hükümeti yine bir devrimci demokrat muhalifi (Özkan BOZKURT) işkenceli sorgulardan geçirip tecrit koşullarında (hapishane)tutmak istiyor.

Uydurma suçlarla kırmızı bültenler çıkartarak Interpol tarafında yakalanması sağlamak istemektedir. Türkiye’de can güvenliği olmadığından dolayı 2018 Almanya’ya iltica talebinde bulunan ÖZKAN BOZKURT, Almanya devlet kurumlarınca sınırdışı edilmek istenmekte, can güvenliği tehlikeye atılmaktadır.

Uluslararası antlaşmalarda (1951 Cenevre Antlaşması) kişi yada kişilerin siyasi görüşleri nedeniyle tehlikeye girmesi halinde üçüncü bir ülkede siyasi iltica talebinde bulunmalarını koşullar ve bu talebini kabul eder. Buna rağmen Almanya devleti bu anlaşmada ki sorumluluklarını bir kenara iterek, Türk hükümetinin tamamen keyfi istem ve arzuları üzerinden Özkan Bozkurt’u geri iade etmek istenmektedir.

T.C. Devleti ve mevcut faşist tekçi hükümeti kendisine yönelik en ufak bir eleştiride bulunan herkesi terörist ilan ederek hapse atıyor, iskence yapıyor. Onlarca gazeteci sadece haber yaptığı için, bilim insanları hükümete ters düştüğü için, aydınları fikirlerinden dolayı, sanatçıları, egemen kültürel hegemonya ya itiraz ettikleri için hapse atılıyor, ötekileştiriliyor ve hükümet yandaşları tarafından linç ediliyorlar.

İşte böylesi bir siyasal saldırı gerçekliği karşısında can güvenliği sağlanması gerekirken, Almanya, Özkan Bozkurt’u ülkelerarası (Almanya-Türkiye) ekonomik vede askeri çıkarlar baz almayı tercih etmekte ve onun yaşamını tehlikeye atmaktadır.

UMUT EDİYORUZKİ ALMANYA MAHKEMELERİ ÖZKAN BOZKURT NEZDİNDE FASİZMİN SUÇLARİNA ORTAK OLMAZ. VE YİNE UMUT EDİYORUZKİ TC. FASİZMİNE KARŞİ ÇİKTİĞİ İÇİN YALAN VE UYDURULMUŞ SUÇLARI DİKKATE ALARAK ÖZKAN BOZKURT’U İADE ETMEZ…

Emekçiler Dostlar Yoldaşlar!

Özkan Bozkurt’un yaşamı tehlikededir.

Bunun için duyarlı olalım ve destek verelim. Bu anlamıyla sizleri 14 Eylül’de görülecek olan mahkemenin önünde olmaya ve Özkan Bozkurt sahiplenmeye çağırıyoruz .

Dayanışma yaşatır…

Özkan BOZKURT’un Faşist T.C. tarafında iade isteğini boşa çıkaralım…

Tarih: 14.09.2023

Saat : 10.30

Adres: Nedderstraße 40 42549 Velbert

Özkan Bozkurt İle Dayanışma Komitesi

Daha fazlası

İlgili

Close