DÜNYAİŞÇİ SINIFIManşet

Pakistan’da sağlık emekçileri hem koronaya hem devlete karşı mücadele ediyor

Salgına karşı mücadele veren sağlıkçılar, hükümetin gerekli koruyucu önlemleri almamasını protesto etmek için açlık grevindeler

Pakistan’da koronavirüs salgınına karşı mücadele veren sağlık emekçileri, hükümetin gerekli koruyucu önlemleri almamasını protesto etmek için açlık grevindeler.

Lahor kentindeki Sağlık Bakanlığı binasını işgal edip açlık grevine başlayan doktorlar, hemşireler ve diğer çalışanlar, hükümetten acil önlemler alınmasını talep ediyor.

Yeterli koruyucu ekipman yokluğunda hayatlarının riske atıldığını belirten sağlıkçılar, aynı zamanda ekonomik-sosyal temel hakların sağlanması konusunda adım atılmasını istiyorlar.

Sağlık Bakanlığı binası önünde bu durumu protesto eden sağlık emekçilerine polisin saldırdığı görüntüler sosyal medyada paylaşılıyor.

Eylemci sağlıkçılar, ayrıca, hastalığa yakalanmış sağlıkçıların ve diğer hastaların tedavisi için otellerin ve özel hastanelerin de kullanıma sokulmasını talep ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Pakistan’da doktorlar, salgına karşı mücadelede koruyucu ekipman eksikliğini protesto etmiş, eylemcilere polis saldırmış 50 doktor gözaltına alınmıştı.

Etiketler
Daha fazlası
Close