DÜNYA

Tecavüz edip çocuğuyla öldürdüler

Suriye uyruklu 7 aylık hamile kadına tecavüz edip, 10 aylık çocuğu ile birlikte öldürdüler

kadına tecavüz

HABER MERKEZİ– Günlerdir ırkçı söylemlerle linç kampanyaları örgütleyip hedef gösterilen Suriyelilere yönelik saldırılar artarken, linç güruhlarının hedefine hamile kadınlar ve küçük çocuklarda girdi.

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde Suriye uyruklu 7 aylık hamile kadın, 10 aylık çocuğu ile kaçırıldı. Ormanlık alana götürülen genç kadın tecavüze uğradıktan sonra oğlu ile birlikte başları taşla ezilerek öldürüldü. Vahşetle ilgili jandarma eşkâlleri belirlenen 2 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

DHA’da yer alan habere göre, olay, Kaynarca Birlik Mahallesi’nde ormanlık alanda meydana geldi. Köylüler, ormanlık alanda öldürülmüş bir kadın ile çocuğun cesetlerini görünce jandarmaya haber verdi. Olay yerine jandarma ve polis ekipleri gelirken, öldürülen kişinin Hatipler Mahallesi’nde oturan ve eşi fabrikada çalışan ismi açıklanmayan Suriye uyruklu hamile kadın ve 10 aylık çocuğu olduğu belirlendi. Olay yerinde yapılan incelemede hamile kadının tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık çocuğu ile birlikte başlarına taşla vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından anne ve çocuğunun cesetleri Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Eşkâlleri belirlenen 2 şüpheli aranıyor

Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında eşkâlleri belirlenen 2 şüphelinin yakalanması için Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde arama çalışması başlatıldı.

Alınteri.org

Etiketler
Daha fazlası

Ayrıca bak..

Close
Close