DÜNYAManşet

Viyana’da VİTD derneğine yeniden saldırı

Viyana Türkiyeli İşçiler Derneği’ne bugün yeniden faşist bir saldırı gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz aylarda bin kişilik faşist bir gurubun saldırısına uğrayan Viyana VTİD derneği, bu gün yeniden alt katı ateşe verilerek yakılmak istendi. Aşağıda VİTD imzalı duyuruyu yayınlıyoruz. Faşist baskıların, her türlü saldırıların cevabı faşistlerden ve sorumlularından sorulacak!

Kamuoyunun Bilgisine;
Bugün (01.09.20), Dünya Barış Günü’nde saat 17:00 civarında dernek lokalinde olduğumuz sırada görmediğimiz ve kimliğini bilmediğimiz (ancak tahmin ettiğimiz) kişiler dernek lokalinin girişinde bulunan bilgi panomuzu ateşe verip kaçtılar. Dumanın bulunduğumuz üst katta hissedilmesinden sonra aşağı indiğimizde pano- ve merdiven ayaklarının tutuştuğunu gördük. Yangın henüz büyümeden tarafımızdan söndürüldü.

Avusturya İçişleri Bakanı’nın Haziran ayında Viyana’da yapılan faşist saldırıların faşist Türk Devleti ve onun buradaki casusları tarafından örgütlendiğini açıklamasından birkaç saat sonra derneğimize yapılan bu faşist saldırının da kimler tarafından yapıldığını kestirmek zor değil. Bilinmesi gereken, bu ve buna benzer ırkçı/faşist saldırılara papuç bırakmayacağımızı demokratik kamuoyunun bilgisine sunuyor ve demokratik güçlerin dayanışmasını bekliyoruz.

VTİD

Daha fazlası

İlgili

Close